آیا فیلم Avengers: Endgame می‌تواند جایگاه پرفروش‌ترین فیلم تاریخ به دست آورد؟

فیلم Avatar نزدیک به یک دهه است که بر صدر لیست پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تکیه زده است. اما شاید با اکران فیلم Avengers: Endgame این کاخ ۱۰ ساله فرو بریزد.

فیلم آواتار که سال ۲۰۰۹ اکران شد، دنیا را زیر و رو کرد و با فروش ۲ میلیارد و ۷۸۸ میلیون دلاری رکوردی فراموش‌نشدنی را از خود به ثبت رساند. تنها فیلمی که از آن زمان نزدیک به آواتار فروش کرد، فیلمی از سری جنگ ستارگان بود.

 Star Wars: The Force Awakens در سال ۲۰۱۵ شروع دیگری بر سه گانه جدید از سری موفق جنگ ستارگان بود و فروش قابل توجه ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون دلاری کرد. اگرچه در لیست تایتانیک بین این دو فیلم قرار می‌گیرد اما «نیرو بر می‌خیزد» تنها ۷۰۰ میلیون دلار با صدر فاصله داشت. آواتار یک دهه منتظر رقیبی جدی بوده است و آنالیزورها گمان می‌کنند که فیلم Avengers: Endgame پاسخ نهایی برای عزیز سه بعدی ۱۰ ساله خواهد بود.

بروس نَش از سایت The Numbers در رابطه با احتمال پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شدن Endgame گفت:فکر می‌کنم… قابلیتش را دارد. بالاخره قسمت قبلی Infinity War هم ۲ میلیارد دلار فروش کرد. پس در بدترین حالت فیلم جدید می‌تواند ۲ میلیارد دلار را فروش بکند و احتمال بیشتر شدن آن قطعاً وجود دارد. فیلم آواتار نزدیک به ۳ میلیارد دلار فروش کرد که حاصل از تکرار نمایش‌های فراوان تماشاگران بود. شاید عاملی باعث بشود که مردم برای دیدن دوباره و دوباره Endgame اشتیاق داشته باشند. احتمال خیلی بالایی وجود دارد که این اتفاق برای اونجرز هم بیافتد.

جف باک، سردبیر سایت آنالیز فروش Exhibitor Relation نیز از احتمال فروش بسیار بالایفیلم Avengers: Endgame و سرنگون کردن ساخته جیمز کامرون در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ گفت. او میزان بسیار بالای پیش فروش بلیط های اکران فیلم در بازار آسیا را یکی از عامل‌های اصلی این امر دانست. چرا که آواتار نه فقط در کشور امریکا، بلکه در سرتاسر جهان بسیار موفق ظاهر شد و Endgame نیز از همین حالا رکوردهای پیش فروش در کشورهای خارجی را زده است.

اگر فروش ابتدایی فیلم در سرتاسر جهان ۹۰۰ میلیون دلار یا یک میلیارد دلار شود و مردم هم همان اندازه که برای دیدن فیلم هیجان دارند، از دیدن فیلم لذت ببرند و جواب مناسبی برای شور و ذوق خود را دریافت کنند، این احتمال وجود دارد. رسیدن به فروش جهانی فیلم آواتار در عمل خیلی سخت خواهد بود. اگر فیلم در کشور چین آن‌طور که از رکوردهای پیش فروش بلیط انتظار می‌رود، اکران موفقی داشته باشد تاثیر بسزایی در این امر خواهد داشت. قاره آسیا از دیرباز جزو جدایی‌ناپذیر فروش زیاد فیلم‌های مارول بوده است. پس اگر فروش آسیایی خوب پیش برود، بله امکان آن وجود دارد که بالاخره فیلم دیگری در صدر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ قرار بگیرد.

گزارش‌ها نشان داده است که پیش فروش بلیط های فیلم Avengers: Endgame در کشور چین تاکنون به نرخ ۱۰۰ میلیون ین (۱۴.۹ میلیون دلار) رسیده است. رکورد قبلی بیشترین میزان پیش فروش بلیط در چین در اختیار قسمت هشتم سری «تند و خشن» با نرخ ۶۲.۷۱ میلیون ین (۹.۱۱ میلیون دلار) بود. گوین فنگ از آنالیزورهای فروش فیلم در چین نیز در انتها اشاره کرد امکان اضافه شدن ۵ میلیون دلار دیگر به ۱۴.۹ میلیون دلار پیشین در چند روز باقیمانده به اکران فیلم وجود دارد.


منبع :گیم شات


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of