آیا در حال حاضر فیلم‌های کمدی با فیلمفارسی‌های قدیم فرقی می‌کند؟

هجوم فیلم‌های کمدی یا شبه کمدی یا بعضا طنز به سینماهای کشور بر اساس نقشه از قبل طراحی‌شده نیست؛ بلکه از ضرورت ناشی می‌شود.

اقتصاد وحشتناک و بیمار حاکم بر کشور سینما را به سمتی می‌برد که فیلمسازان خوب ما هم به این فکر کنند که دل مخاطب عام را به دست آورند. دل مخاطب عام هم با فیلم‌های جدی و اجتماعی حاصل نمی‌شود بلکه با دو ژانر و دو ساختار به دست می‌آید. اول فیلم‌هایی با داستان‌های عاشقانه که در سینمای بعد از انقلاب ساخته نمی‌شود و نمونه‌های مشابه این فیلم‌ها (عروس) را بیشتر فیلم اجتماعی باید دانست تا عاشقانه؛ و دیگری فیلم کمدی.

اگر فیلمنامه جدی داشته باشی باوجود اخبار ناخوشایندی که از گیشه فیلم‌های اجتماعی منتشر می‌شود از ساخت فیلم‌های جدی پشیمان می‌شوی و اساسا تهیه‌کننده‌ها هم به این فکر می‌کنند که چرا سرمایه خود را به خطر بیندازند.

من مخالفتی با ساخت فیلم‌های کمدی ندارم و آرزو می‌کنم همه تولیدات سینمای ایران کمدی باشند مشروط به اینکه این فیلم‌ها مردم را احمق فرض نکنند حرف برای گفتن داشته باشند و به شعور مخاطب توهین نکنند. در حال حاضر فیلم‌های کمدی با فیلمفارسی‌های قدیم فرقی نمی‌کند؛ می‌کند؟ این در حالی است که در دوره زمانه‌ای به سر می‌بریم که جوان‌های ما با سینما آشنا هستند و مردم عادی هم ‌دل‌شان نمی‌خواهد چنین مزخرفاتی را بر پرده سینما ببینند. ازیک‌طرف ماهواره و از طرف دیگر سطح فیلم‌های نازل باعث شده که پدر صنعت سینما دربیاید. سینمای ایران در آستانه فروپاشی است، مگر آنکه فکری برایش شود.

منبع:روزنامه اعتماد

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of