۱۱ نکته خواندنی که درباره «باند ۲۵» می‌دانیم

قسمت جدید از سری فیلم‌های جیمز باند در راه است و دنیل کریگ بار دیگر در نقش مامور ۰۰۷ در این مجموعه که با نام «باند ۲۵» شناخته می‌شود، به ایفای نقش می‌پردازد. در این مطلب با هم مهم‌ترین اطلاعات موجود از این فیلم را مرور خواهیم کرد. یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های تاریخ سینما که در بین مخاطبان محبوبیت زیادی دارد، شخصیت «جیمز باند» است که با نام مامور ۰۰۷ نیز شناخته می‌شود. دنیل کریگ، بازیگر انگلیسی الاصل، از سال ۲۰۰۶ و با حضور در فیلم «Casino Royale» برای اولین بار جیمز باند را تجربه کرد و تا کنون ایفاگر نقش این شخصیت است.

پس از فیلم «Spectre» بسیاری فکر می‌کردند که کریگ با جیمز باند خداحافظی خواهد کرد و شخص دیگری در لباس مامور ۰۰۷ ظاهر خواهد شد، اما این بازیگر امیدوار است تا یک بار دیگر حضور در این نقش را تجربه نماید. در ادامه‌ی این مطلب به مهم‌ترین اطلاعات درباره‌ی «باند ۲۵» می‌پردازیم:

۱. دنیل کریگ برای آخرین بار در نقش جیمز باند ظاهر خواهد شد

همان‌طور که ذکر شد، پس از اکران فیلم «Spectre» به نظر می‌رسید که ماموریت کریگ در نقش جیمز باند به پایان رسیده است. او در طول بازی در این فیلم کمی خشمگین شده بود و حتی زمانی بیان کرد که «ترجیح می‌دهد رگ خود را بزند تا این که دوباره این کاراکتر را بازی کند». اما ظاهرا نظرش تغییر کرده است و یک بار دیگر برای بازی در نقش جیمز باند قرارداد بسته است. آقای بازیگر می‌گوید که می‌خواهد با حضور در «باند ۲۵» در بهترین حالت با جیمز باند خداحافظی کند.

۲. هنوز نقش مکملی برای «باند ۲۵» وجود ندارد

بعضی از همراهان جیمز باند در «Skyfall» مانند کارکترهای M، Eve Moneypenny و Q در فیلم «Spectre» نیز حضور داشتند. منطقی است اگر بار دیگر انتظار حضور این شخصیت‌ها در «باند ۲۵» را داشته باشیم، اما تا کنون هیچ بازیگری به طور رسمی قراردادی برای ایفای نقش این کاراکترها امضا نکرده است. با توجه به این که مدت زیادی تا آغاز فیلم‌برداری این پروژه باقی نمانده است، احتمالا به زودی بازیگران بیشتری به این فیلم می‌پیوندند.

۳. کریستوفر والتز در «باند ۲۵» بازی نمی‌کند

کریستوفر والتز که تا کنون ۲ اسکار را در کارنامه داشته است، در سری قبلی جیمز باند نقش شخصیت شرور داستان و به نوعی دشمن جیمز را بر عهده داشت. در پایان فیلم او زنده ماند و به نظر می‌رسید که باید در سری جدید منتظر حضور دوباره‌ی او باشیم. با این حال، والتز اعلام کرد با وجود علاقه‌اش برای حضور در این نقش، دوباره آن را بازی نمی‌کند.

۴. هلنا بنهام کارتر در نقش تبه‌کار ظاهر می‌شود

تبه‌کاران مجموعه‌ی جیمز باند همیشه استعدادهای شروری بودند که جذابیت خاصی به داستان می‌دادند، در نتیجه همیشه وسواس خاصی برای انتخاب بازیگر بعدی به عنوان ملکه عذاب مامور ۰۰۷ وجود داشته است. با کنار رفتن والتز از «باند ۲۵»، به نظر می‌رسد تهیه کنندگان این فیلم در صدر لیست خود به هلنا بنهام کارتر چشم دوخته‌اند. با توجه به این که خانم بازیگر تا به حال نقش‌های متفاوتی را تجربه کرده است، به نظر می‌رسد توانایی لازم برای ایفای نقش شخصیت منفی داستان را داشته باشد.

۵. «باند ۲۵» هنوز عنوان رسمی ندارد

اگر خبرها را دنبال کرده باشید، می‌دانید که «باند ۲۵» یک نام موقت است و عنوان رسمی این سری از جیمز باند هنوز انتخاب نشده است. یکی از فراگیرترین شایعاتی که درباره‌ی نام این فیلم منتشر شده، انتخاب عنوان Shatterhand و الهام گیری از رمان Never Dream of Dying اثر ریموند بنسون است. اما گفته می‌شود برنامه‌ی سازندگان برای نام گذاری این قسمت از جیمز باند تغییر کرده است و باید منتظر اعلام خبرهای رسمی باشیم.

۶. خواننده این قسمت بیانسه خواهد بود

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مجموعه فیلم‌های جیمز باند موزیک آن و به خصوص موزیک سکانس‌های آغازین است. ترانه‌ی هر یک از فیلم‌های این مجموعه توسط هنرمند متفاوتی اجرا شده است. در سال‌های اخیر موزیک «Skyfall» از ادل خواننده‌ی بریتانیایی توانست به محبوبیت زیادی برسد و نام خواننده و فیلم را ماندگار کند و فراتر از آن اسکار بهترین ترانه را کسب کند. بسیاری این ترانه را بهترین در میان مجموعه‌های جیمز باند می‌دانند که دنیل کریگ در آن به عنوان نقش اصلی حضور داشت. در خبرها به این موضوع اشاره‌ شده است که به احتمال زیاد بیانسه به عنوان خواننده‌ی «باند ۲۵» انتخاب می‌شود. حال باید دید بیانسه (یا هر خواننده‌ی دیگری که این وظیفه را بر عهده می‌گیرد) می‌تواند بار دیگر برای جیمز باند اسکار بهترین ترانه را به ارمغان بیاورد یا همچنان «Skyfall» بهترین خواهد ماند.

۷. کدام کمپانی‌ها حق پخش «باند ۲۵» را در اختیار خواهند داشت؟

از اولین حضور کریگ در نقش جیمز باند در سال ۲۰۰۶، همکاری MGM و سونی نیز برای عرضه‌ی جهانی فیلم‌های جیمز باند آغاز شد. این همکاری برای ۴ فیلم از این مجموعه ادامه داشت و با اکران «Spectre» به پایان رسید. در حال حاضر استدیوهای بسیاری در هالیوود به دنبال کسب حق پخش «باند ۲۵» با هم رقابت می‌کنند. در نهایت، Annapurna Pictures توانست حق پخش خانگی و جهانی این فیلم را دریافت کند. مجموعه‌ی جیمز باند یکی از سود آورترین‌ها در سرتاسر جهان است، در نتیجه درآمد خوبی برای این استدیو به همراه دارد.

۸. دنی بویل کارگردانی «باند ۲۵» را به عهده دارد

پس از این که کریگ حضور خود در «باند ۲۵» را تایید کرد، بزرگ‌ترین سوال باقی مانده این بود که چه کسی کارگردان این قسمت خواهد بود. شایعات از کارگردانان زیادی نام می‌بردند، حتی کریستوفر نولان که البته مدتی بعد رسما این شایعه را تکذیب کرد. اما در نهایت دنی بویل انگلیسی که در همکاری با کریگ به المپیک ۲۰۱۲ لندن حال و هوای جیمز باندی بخشیده بود، به عنوان کارگردان انتخاب شد. او داستان اختصاصی خود از جیمز باند را توسعه می‌داد که با آن‌چه توسط نیل پرویس و رابرت وید نوشته می‌شد تفاوت داشت و در نهایت به عنوان داستان «باند ۲۵» انتخاب شد.

۹. جان هاج نویسنده‌ی این قسمت خواهد بود

در ابتدا نویسندگی این فیلم به پرویس و وید سپرده شده بود که از دوران حضور پیرس بروسنان عهده‌دار این مسئولیت بودند. اما با حضور بویل به عنوان کارگردان، این روند متوقف شد و او جان هاج را به عنوان نویسنده انتخاب کرد. این نخستین بار از زمان فیلم Tommorow Never Dies است که پرویس و وید به عنوان نویسنده در مجموعه‌ی جیمز باند حضور ندارند.

۱۰. فیلم‌برداری از ماه دسامبر آغاز می‌شود

با توجه به برنامه‌ی اکران این فیلم در نوامبر ۲۰۱۹، انتظار می‌رود تولید «باند ۲۵» در اواخر سال جاری میلادی آغاز شود. تیم سازنده در این فاصله فرصت زیادی خواهد داشت تا پروژه را به بهترین نحو به پایان برساند. برای مقایسه، بد نیست بدانیم که فیلم‌برداری «Skyfall» در نوامبر ۲۰۱۱ شروع شد و در اکتبر ۲۰۱۲ نمایش داده شد؛ بازیگران «Spectre» نیز در دسامبر ۲۰۱۴ جلوی دوربین ظاهر شدند و این فیلم در اکتبر ۲۰۱۵ اکران شد.

۱۱. اولین تریلرها و پوسترهای این مجموعه در سال ۲۰۱۹ نمایش داده می‌شوند

با توجه به این که فیلم‌برداری این پروژه آغاز نشده است، واضح است که از تریلر و پوستر هم اثری نخواهد بود. متاسفانه باید تا اوایل سال ۲۰۱۹ منتظر باشیم تا اولین تریلر «باند ۲۵» را ببینیم.

منبع:جی اس ام

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of