همه آن چه درباره سریال ارباب حلقه ها می دانیم

آمازون با پرداختی ۲۵۰ میلیون دلاری (۲۳۰ میلیون پوند) امتیاز ایجاد ۵ فصل بر اساس حماسه نویسنده این مجموعه؛ جی آر آر تالکین را به دست آورد. این  رمان های فانتزی ترکیبی عجیب از دنیای الف ها ، کوتوله ها، اژدها و سرگرمی هایی ویژه بود که اکنون در قالب سریال وارد بازار می شود.

آمازون به دنبال ایجاد پدیده جدیدی فراتر از سریال بازی تاج و تخت است. اگر فکر می کنید که قبلاً اقتباسی از این کتاب ها وجود داشته، درست است. سه گانه فیلم های پیتر جکسون بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ به سینما آمد و فروش خوبی هم داشت اما اکنون قرار است شاهد نسخه سریالی باشیم.

اکنون می دانیم که این سریال در دوره دوم اتفاق می افتد ، یعنی یک دوره ۳،۴۴۱ ساله قبل از وقایع فیلم ها (که در دوره سوم اتفاق می افتد). این بخش بزرگی از زمان است ، اگرچه ما به خط دقیق داستانی آمازون دسترسی نداریم. ما انتظار داریم آمازون قصد دارد هر پنج فصل را که حق استفاده از آن را دارد پیاپی بسازد ، به این معنی که می توانیم داستانی را در یک مقیاس حماسی واقعی بدست آوریم که سالها ، دهه ها یا حتی قرن های جادویی خاورمیانه را در بر می گیرد.

آمازون به شکلی حق امتیاز ساخت سریال را خریده که بتواند تغییراتی اساسی در داستان اولیه که قرار است سریال با اقتباس از آن ساخته شود ایجاد کند. در خصوص زمان انتشار این سریال شایعاتی متعدد وجود دارد اما جدی ترین شایعات حکایت از شروع سریال در سال ۲۰۲۰ دارند و با توجه به مقیاس مورد نظر این سریال ، بعید است که این سریال قبل از سال ۲۰۲۱ آماده پخش شود. بدیهی است که مدت زمان انتظار برای تماشای سریال کم نیست اما برنامه های بلندپروازانه آمازون باعث این وقفه شده است.

مشاور تالکین در آمازون گفته است که ۲۰ قسمت برای فصل اول این سریال برنامه ریزی شده است. اگر هر قسمت را بین ۴۰-۶۰ دقیقه فرض کنیم بنابراین مدت زمانی زیاد خواهد بود. با توجه به بازه زمانی که این سریال در حال تنظیم است ، بیشتر شخصیت های فیلم ها هنوز به دنیا نیامده اند. برخی از شخصیت های قدیمی مانند گندالف نیز می توانند در این سریال باشند.

سریال ارباب حلقه ها,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

طراحی تولید سریال به ریک هاینریش سپرده شده  که روی صحنه های بصری خیره کننده ای در  Star Wars: The Last Jedi کار کرده است.  در حالی که برایان کوگمن ، نویسنده بازی تاج و تخت نیز مشغول مشاوره در این سریال است.جی دی پین و پاتریک مک کی به عنوان برنامه ریزان فعالیت خواهند کرد که پیش از این نیز با هم در فیلمنامه های Star Trek: Beyond و فیلم کنسل شده Star Trek 4 و گودزیلا و کینگ کونگ کار کرده اند.

شاید تصور کنید پیتر جکسون در فیلمهای خود هنرچه لازم بوده نشان داده است. اما واقعیت این است که این سریال در دوره ای ساخته می شود که امکانات و تجهیزات بصری پیشرفتی قابل توجه را تجربه کرده اند. ما به شدت مشکوک هستیم که آمازون در حال فیلمبرداری سریال با وضوح ۴K Ultra HD) 3840 x 2،۱۶۰) خواهد بود یا خیر.


منبع: انتخاب


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of