پرفروش‌های اکران در سال ۲۰۲۰ کدام فیلمها هستند؟

هفته قبل سینمای جهان با اکران فیلم های جدیدی از جمله دو فیلم« پسران بد برای زندگی» با بازی ویل اسمیت و« دولیتل» با نقش آفرینی رابرت داونی جونیور امیدهای فروش را در سومین هفته سال جدید میلادی محک زد. هفته قبل پرفروش ترین فیلم روی پرده در سینمای جهان« پسران بد برای زندگی» بود که در سه روز پایان هفته نزدیک به ۶۰ میلیون دلار گیشه داشت و پیش بینی می شود در چهار روز به مرز ۷۰ میلیون دلار برسد.

ویل اسمیت که چندی پیش با فیلم« مرد دو پیکر» یکی از بدترین اکران های عمر هنری اش را پشت سر گذاشت، نقش اصلی و ستاره فیلم« پسران بد» است. او در فیلم جدید با آغوش گرم تماشاگران و منتقدان سینما روبه رو شده است. از زمان اکران نخستین قسمت« پسران بد» ۱۷ سال می گذرد. آن فیلم با بازی ویل اسمیت و مارتین لارنس روی پرده سینما رفت و بعد از آن در سال ۲۰۰۳ قسمت دوم فیلم به بازار سینما ارائه شد.

ویل اسمیت یکی از تهیه کنندگان« پسران بد برای زندگی» در کمپانی فیلم سازی سونی پیکچرز است. کارگردانی این قسمت از« پسران بد» را فیلمسازان جوانی به نام عادل العربی و بلال فلاح به عهده داشتند.سونی در چند وقت گذشته فیلم های موفقی روی پرده سینما فرستاده است که از بین آن ها می توان به« جومانجی» اشاره کرد.

موفق ترین فیلم های اکران۲۰۲۰

رکورد ۷۰۰ میلیون دلاری

هفته پیش همچنین فیلم« جومانجی:مرحله بعد» در جمع فیلم های پرفروش در حال اکران بود. این فیلم توانست بعد از چند هفته از« جنگ ستارگان:خیزش اسکای واکر» پیشی بگیرد. فروش جهانی این فیلم با بازی دواین جانسون و کوین هارت تا به حال به رقمی فراتر از ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است. یکی از علل اصلی موفقیت« جومانجی» را می توان در ترکیب هوشمندانه کمدی و ماجراجویی در بستر داستانی تخیلی دانست. ترکیب موفق دواین جانسون، کوین هارت و البته جک بلک در این فیلم همچنان قابلیت جذب مخاطب دارد و می توان به ادامه آن امید بست.« جومانجی» در اصل با حضور رابین ویلیامز ستاره نابغه دنیای کمدی به سینما معرفی شد. بعد از مرگ ویلیامز، سونی با به خدمت گرفتن ستاره های اکشن و کمدی سینما به این داستان جان دوباره بخشید و حال قسمت دوم آن در حال اکران است.

تحسین ۱۹۱۷

از فیلم های مدعی امسال سینما که هم جایزه می گیرد و هم خوب می فروشد باید به« ۱۹۱۷» اشاره کرد. این درام جنگی به کارگردانی سم مندس چند روز پیش جایزه برترین فیلم سال را از انجمن تهیه کنندگان کشور آمریکا اخذ کرد و قبل از آن هم جایزه برترین فیلم درام گلدن گلوب را گرفته بود. داستان« ۱۹۱۷» در زمان جنگ جهانی اول روی می دهد و طوری فیلمبرداری شده است که تماشاگر گمان می کند از آغاز تا پایان فیلم در یک برداشت فیلمبرداری شده است. فیلمبرداری که این شاهکار را به انجام رساند، راجر دیکینز است. این فیلم دو هفته قبل از پرفروش های سینما بوده و فروش جهانی اش تا اینجای کار به بیش از ۱۳۹ میلیون دلار رسیده است.

بازار آسیایی ها

در سال های گذشته کمتر فیلمی از سینمای آسیا توانسته است به جایگاهی برسد که اکنون در اختیار« انگل» است. شاهکار بونگ جون هو در فستیوال کن نخل طلایی گرفت و خیلی از منتقدان معروف سینما را به تحسین واداشت. در ادامه نماینده کره جنوبی در اسکار همانند یکی از مدعیان هالیوودی اسکار در مراسم مختلف نامزد معتبرترین جوایز سینمای جهان شد و از خیلی از حلقه های سینمایی جهان جایزه گرفت.

در جدید ترین نمونه می توان به جایزه گروه بازیگری انجمن بازیگران آمریکا اشاره کرد که تا قبل از این به هیچ فیلم خارجی اهدا نشده بود.« انگل» در گیشه هم درخشان بوده است و فروش جهانی بالاتر از ۱۳۹ میلیون دلار دارد. البته که اکران فیلم هنوز ادامه دارد و در کشور آمریکا با افزایش تعداد سینماهای محل اکران فیلم فروشی صعودی پیدا کرده است. برنده نخل طلایی کن نامزد و شانس دریافت چندین جایزه اسکار از جمله برترین فیلم، بهترین کارگردانی و شایسته ترین فیلمنامه هم شده است.

ناکام های اکران

از سایر فیلم هایی که هفته پیش برای اولین بار روی پرده رفت می توان به اقتباس سینمایی از داستان« دکتر دولیتل» با بازی رابرت داونی جونیور اشاره کرد. رابرت داونی جونیور را برای بازی در نقش« مرد آهنی» در سری فیلم های« انتقام جویان» می شناسیم. وی در این فیلم نقش شخصی را بازی می کند که توانایی حرف زدن با حیوانات را دارد.« دکتر دولیتل» شخصیت اصلی مجموعه داستان هایی به قلم هیو لافتینگ است.

قبل از این هم فیلم هایی با اقتباس از این داستان ساخته شده که مشهور ترینشان با بازی ادی مورفی سال ۱۹۹۸ به بازار سینما عرضه شد. اکنون کمپانی یونیورسال با سرمایه گذاری ۱۷۵ میلیون دلاری تلاش دارد سری فیلم هایی با استفاده از این داستان ها به سینما عرضه کند. ولی در گام اول و روزهای آغازین اکران آن گونه که باید گیشه خوبی نداشت. در« دولیتل» جدید آنتونیو باندراس هم نقش آفرینی کرده است. سهم این فیلم ارزشمند از گیشه هفته قبل دنیای سینما کمی بیش از ۵۷ میلیون دلار بود. باید منتظر ماند و دید که آیا اکران در کشور چین می تواند فیلم را نجات دهد یا خیر.


منبع:donyaye-eghtesad.com


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of