ناکامی «انتقام‌جویان» در رکوردشکنی

از زمان ساخت فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» تاکنون، سازندگان آن در سودای شکستن رکورد جهانی در گیشه سینماها بوده و برای رسیدن به این هدف از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند. در هفته گذشته فیلم سینمایی «انتقام جویان:‌ پایان بازی» محصول مشترک کمپانی‌های مارول و دیزنی با چند سکانس جدید و ۱۸ ثانیه اضافی به پایان فیلم اکران شد تا با این کار بتواند فیلم پرفروش جیمز کامرون یعنی «آواتار» را شکست دهد و به پرفروش‌ترین فیلم گیشه تبدیل شود. هرچند «انتقام‌جویان» با این ترفند فروش خود را چند برابر کرد اما در نهایت به مقصود خود نرسید و رکورد «آواتار» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ همچنان پا برجا ماند.

«انتقام جویان» که به کارگردانی برادران روسو ساخته شده، در این هفته با ۱۷۸ درصد افزایش فروش نسبت به گذشته ۵/ ۵ میلیون دلار در آمریکا فروخته و در رتبه هفتم پرفروش‌های هفته قرار گرفته و ۳/ ۲ میلیون دلار هم در گیشه‌های خارجی فروش داشت تا به دو میلیارد و ۷۶۰ میلیون دلار برسد. مارول در کنجکاو کردن مخاطبان بسیار خوب عمل کرد، اما با این حال هنوز یک مانع ۲۷ میلیون دلاری را برای رسیدن به ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون پیش روی خود می‌بیند.منتقدان خیلی بعید می‌دانند که این فیلم بتواند در هفته‌های آتی این ۲۷ میلیون را کسب کند و به این ترتیب می‌توان گفت «انتقام‌جویان» باید به رتبه دوم پرفروش‌های تاریخ سینما بسنده کند. داستان این فیلم که دنباله مستقیم فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» محسوب می‌شود، فیلمی ابرقهرمانی است که بخش‌هایی از آن در سیارات دیگر می‌گذرد.

 چهارمین فیلم از مجموعه «داستان اسباب بازی» در هفته‌ای که گذشت ۵۸ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به ۲۳۷ میلیون دلار برساند. این فیلم که دومین هفته فروشش را پشت سر گذاشت تا همین حالا چهارمین فیلم پرفروش سال در آمریکا بوده است. سه فیلم دیگری که بالاتر از آن قرار می‌گیرند عبارتند از «انتقام‌جویان: پایان بازی» با فروش ۸۴۱ میلیون دلاری، «کاپیتان مارول» با فروش ۴۲۸ میلیون دلاری و «علاء‌الدین» با فروش ۳۰۶ میلیون دلاری. جالب اینکه همه این فیلم‌ها به دیزنی تعلق دارند. «داستان اسباب بازی ۴» در بازار جهانی نیز ۸۰ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را در این بازه زمانی در سراسر جهان به ۴۹۶ میلیون دلار برساند.

فیلم «آنابل به خانه می‌آید» ساخته کمپانی برادران وارنر و نیولاین که فیلم هفتم از مجموعه پرفروش آنابل است نیز بهترین نمایش را در میان دیگر فیلم‌های تازه اکران شده به دست آورد. این فیلم ماورایی ترسناک در اولین اکران آخر هفته خود که از چهارشنبه شروع شد، فیلم دوم شد و ۲/ ۳۱ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که با بودجه پایین تولید شده هنوز یک موفقیت برای این استودیو است. گری دابرمن نویسنده فیلمنامه و کارگردان این فیلم است و پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا بازیگران آن هستند. این فیلم در بازار بین‌المللی نیز ۴۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش را در همین مدت کوتاه در بازار جهانی به ۷۶ میلیون دلار رسانده است.

شرکت یونیورسال نیز با فیلم «دیروز» که در ۲۶۰۳ سالن سینما به نمایش درآمد ۱۷میلیون دلار فروش کرد. این کمدی رومانتیک که با الهام از ترانه‌های گروه بیتلز نوشته شده به کارگردانی دنی بویل کارگردان «زاغه نشین میلیونر» و با فیلمنامه ریچارد کورتیس با تکرار بیشترین ترانه‌ها از گروه بیتلز در طول فیلم، امید دارد تا به تدریج و به‌صورت طولانی مدت در باکس آفیس فروشش را بالا ببرد. این فیلم پر از موسیقی در بازار جهانی نیز ۷/ ۷ میلیون دلار فروش کرده است و در مجموع تاکنون فروشش را به ۷/ ۲۴میلیون دلار رسانده است. ۵۶ درصد مخاطبان این فیلم را زنانی تشکیل داده‌اند که ۷۵درصد آنها بالای ۲۵ سال سن دارند.


منبع: مهر


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of