چرا می‌خواهند مهناز افشار را مقصر شهادت طلبه جوان جلوه دهند؟

این روزها هشتگ مهناز #افشار _را_محاکمه_کنید از سوی طرفداران یک رسانه داغ شده و البته گرمای این هشتگ به شبکه‌های اجتماعی و رسانه های دیگر نرسیده است. اصل ماجرا از این قرار است که یک روز و نیم پس از ماجرای شهادت یک طلبه در همدان، مهناز افشار توییتی فیک که منسوب به سید مصطفی حجازی بود را بازنشر کرد.

چند ساعت بعد به تقلبی بودن آن پی برد و در توییت بعدی‌اش بابت انتشار مطلبی فیک عذرخواهی کرد.

مهناز افشار,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

در این توییت یک روحانی از دختران دعوت کرده بود تا به عقد موقت جوانان حشدالشعبی در بیایند که البته از طرف همان روحانی که اکنون صحیح و سالم در قید حیات به سر می‌برد قویاً تکذیب شد. از روز گذشته با استناد به بازنشر همین توییت و مرتبط کردن آن با قتل طلبه شهید، یک رسانه سعی در به دادگاه کشیدن مهناز افشار دارد؛ در حالیکه توییت مهناز افشار ربطی به آن طلبه ندارد و در مورد یک روحانی دیگر است. قاتل نیز یک روز و نیم پیش از توییت این بازیگر مرتکب قتل شده و به هیچ عنوان انگیزه‌های قتلش به خانم بازیگر ربطی نداشته است. با این حال از سوی یک رسانه فشار شدیدی برای نشان دادن مهناز افشار به عنوان یک حلقه این قتل اعمال می شود و این بازیگر را بخشی از حلقه ترور مدرن می نامند.

یکی از وزرای دولت احمدی نژاد نیز با اشاره به ماجرای اعتراف قاتل در فضای مجازی به قتلش خواستار محدودتر کردن فضای مجازی شده است که این موضوع با واکنش وزیر ارتباطات روبه‌رو شد؛ اما آیا تمام این ‌بازیهای رسانه‌ای و ربط دادن یک قتل به یک توییت که یک روز و نیم پس از ارتکاب قتل، توییت شده؛ ‌ پروسه قانع سازی مردم برای محدودتر کردن فضای مجازی نیست؟

البته چند روز پیش بهروز افخمی نیز در تلویزیون از اظهار نظر بازیگران انتقاد کرد و گفت که او و برنامه اش مدتی نبوده اند و بازیگران به خودشان اجازه هر اظهار نظری را دادند. اما چرا یک کارگردان باید خودش را در جایگاهی ببیند که بخواهد برای سایر هنرمندان تعیین تکلیف کند؟

با توجه به تلاش های پیشین رسانه مذکور، می توان احتمال داد که تمام اینها شاید بخشی از پروژه قانع سازی مردم برای محدودتر کردن فضای مجازی و رسانه ها باشد.

 به هر حال گره زدن یک قتل به توئیتی که طی یک روز و نیم پس از ارتکاب آن قتل انتشار یافته و جوسازی های مداوم برخی از رسانه‌ها نسبت به هنرمندانی که رویکردشان در فضای مجازی انتقادی است، احتمالات دیگری به غیر از نگرانی این رسانه‌ از افزایش خشونت در جامعه را به ذهن متبادر می‌سازد.


منبع :سرنا خبر


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

2
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kamrantak Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
kamrantak
Member
Member
kamrantak

به نظر من صرفا به این خاطر که این سایت در مورد فیلم و نقد فیلم و بازیگر و عوامل فیلم و… هست، لازم نیست توی این سایت به تمام حواشی دور و بر بازیگران پرداخته بشه. کاربر شما میاد اینجا نقد بخونه یا اطلاعاتش در مورد فیلم ها رو بالا ببره. وگرنه خبرگزاری ها تموم اون حواشی رو پوشش میدن.
اگه هنرمندان به ویژه این خانم افشار ، در مورد مسائلی که تخصصی توش ندارند کمتر اظهار نظر کنند خیلی بهتره.

Member
Member
civilica civilicaru

اینقدر نمیفهمید که خانم مهناز افشار روز قبل از قتل این متن رو منتشر کرده و بعد حذفش کرد، چون متن رو حذف کرده الان ادعا دارید یک روز و نیم بعد خوبه برادر قاتل و دوستاش گفتن که این متن رو از روی خبر مهناز افشار خوندن و به حرف یک سلبریتی گوش دادن معلوم نیست این سایت دسته کیه