مرگ «میشل پیکولی» بازیگر نامدار سینمای فرانسه

«میشل پیکولی» که سابقه همکاری با کارگردانان بزرگی چون «ژان لوک گدار»، «لوئیس بونوئل» و«لوئی مال» را داشت در ۹۴ سالگی درگذشت.

فعالیت سینمایی «میشل پیکولی» از دهه ۱۹۴۰ میلادی شروع شد ولی همکاری وی با کارگردانان بزرگ در سال ۱۹۵۵ و بازی در فیلم «کنکن فرانسوی» ساخته « ژانرنوا» رقم خورد و یک سال بعد وی در فیلم «مرگ در باغ» ساخته «لوئیس بونوئل» در نقش یک کشیش بازی کرد و بعد از آن در شش فیلم دیگر از ساخته های «بونوئل» من جمله «خاطرات یک مستخدمه» ، «زیبای روز» و «جذابیت پنهان بورژوازی» نیز مقابل دوربین رفت.

میشل پیکولی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

یکی دیگر از نقاط مهم کارنامه مهم سینمایی این بازیگر فرانسوی بازی در فیلم «تحقیر» ساخته «ژان لوک گدار» در دهه ۱۹۶۰ میلادی بود که در این فیلم در نقش یک فیلمنامه نویس ظاهر شد.

«پیکولی» در سالهای بعد به یکی از چهره های مهم سینمای هنری فرانسه بدل شد. وی در سال ۲۰۱۱ هم در فیلم «ما یک پاپ داریم» ساخته «نانی مورتی» بازی کرد و در سال ۲۰۱۲ نیز در یکی از آخرین نقش آفرینی هایش در فیلم «موتورهای مقدس» ساخته «لئوس کارکس» حضور داشت.

میشل پیکولی (فرانسوی: Michel Piccoli‎؛ زاده ۲۷ دسامبر ۱۹۲۵) هنرپیشه فرانسوی است. وی از سال ۱۹۴۵ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.

میشل پیکولی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
منبع: ایسنا
 

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of