مراسم خاکسپاری برنده اسکار با حضور دیوید لینچ

مراسم خاکسپاری تهیه‌کننده صاحب‌نام سینمای ایتالیا روز گذشته با حضور چهره‌های سرشناسی چون «دیوید لینچ» برگزار شد.

مراسم خاکسپاری «دینو دی لاورنتیس»، تهیه‌کننده سرشناس ایتالیایی برنده جایزه اسکار روز دوشنبه درحالی در لس‌آنجلس برگزار شد که چهره‌های معروف سینما چون «دیوید لینچ» و «آرنولد شواتزینگر» در آن حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این مراسم از مهمانان درخواست شده بود به‌جای لباس سیاه، از لباس‌های قرمز رنگ استفاده کنند، چراکه «لاورنتیس» هیچ‌وقت دوست نداشت مراسم تدفین او با انبوهی از انسان‌های سیاه‌پوش برگزار شود.

«دینو دی لاورنتیس» که روز چهارشنبه (۱۹ آبان) در خانه‌اش در بیورلی هیلز از دنیا رفت، از بزرگ‌ترین تهیه‌کنندگان سینمای ایتالیا بود که بیش از ۵۰۰ فیلم را به پرده سینماها آورد.

وی تهیه‌کننده تعدادی از آثار مشهور سینمای ایتالیا ازجمله «جاده» (۱۹۵۴) ساخته «فدریکو فلینی» بود که جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی را کسب کرد.

«سه روز کندور» (۱۹۷۵) به کارگردانی «سیدنی پولاک» و «سرپیکو» (۱۹۷۳) به کارگردانی «سیدنی لومت» با نقش‌آفرینی «آل پاچینو» از دیگر فیلم‌های سرشناسی هستند که «لاورنتیس» تهیه‌کننده آن‌ها بود.

در کارنامه سینمایی این تهیه‌کننده سرشناس ایتالیا فیلم‌هایی چون «شب‌های کابریا» ساخته «فدریکو فلینی»، ‌برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی، و نسخه بازسازی‌شده «کینگ کنگ» (۱۹۷۶) به چشم می‌خورد.

«دینو دی لاورنتیس» متولد هشتم اوت ۱۹۱۹ در شهر ناپل بود که انتظار می‌رفت همانند پدر وارد صنعت پاستا شود؛ اما به رم رفت و در رشته بازیگری مشغول به تحصیل شد و در ۲۰ سالگی اولین‌بار تهیه‌کنندگی یک فیلم را به‌عهده گرفت.

وی در سال ۲۰۰۱ جایزه یادبود «اروینگ تالبرگ» را از آکادمی اسکار به پاس یک عمر دستاورد سینمایی دریافت کرد و در سال ۲۰۰۳ جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز به وی اعطا شد.

 

منبع

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of