مراسم خاکسپاری برنده اسکار با حضور دیوید لینچ

مراسم خاكسپاري تهيه‌كننده صاحب‌نام سينماي ايتاليا روز گذشته با حضور چهره‌هاي سرشناسي چون «ديويد لينچ» برگزار شد.

مراسم خاكسپاري «دينو دي لاورنتيس»، تهيه‌كننده سرشناس ايتاليايي برنده جايزه اسكار روز دوشنبه درحالي در لس‌آنجلس برگزار شد كه چهره‌هاي معروف سينما چون «ديويد لينچ» و «آرنولد شواتزينگر» در آن حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، در اين مراسم از مهمانان درخواست شده بود به‌جاي لباس سياه، از لباس‌هاي قرمز رنگ استفاده كنند، چراكه «لاورنتيس» هيچ‌وقت دوست نداشت مراسم تدفين او با انبوهي از انسان‌هاي سياه‌پوش برگزار شود.

«دينو دي لاورنتيس» كه روز چهارشنبه (۱۹ آبان) در خانه‌اش در بيورلي هيلز از دنيا رفت، از بزرگ‌ترين تهيه‌كنندگان سينماي ايتاليا بود كه بيش از ۵۰۰ فيلم را به پرده سينماها آورد.

وي تهيه‌كننده تعدادي از آثار مشهور سينماي ايتاليا ازجمله «جاده» (۱۹۵۴) ساخته «فدريكو فليني» بود كه جايزه اسكار بهترين فيلم غيرانگليسي را كسب كرد.

«سه روز كندور» (۱۹۷۵) به كارگرداني «سيدني پولاك» و «سرپيكو» (۱۹۷۳) به كارگرداني «سيدني لومت» با نقش‌آفريني «آل پاچينو» از ديگر فيلم‌هاي سرشناسي هستند كه «لاورنتيس» تهيه‌كننده آن‌ها بود.

در كارنامه سينمايي اين تهيه‌كننده سرشناس ايتاليا فيلم‌هايي چون «شب‌هاي كابريا» ساخته «فدريكو فليني»، ‌برنده جايزه اسكار بهترين فيلم غيرانگليسي، و نسخه بازسازي‌شده «كينگ كنگ» (۱۹۷۶) به چشم مي‌خورد.

«دينو دي لاورنتيس» متولد هشتم اوت ۱۹۱۹ در شهر ناپل بود كه انتظار مي‌رفت همانند پدر وارد صنعت پاستا شود؛ اما به رم رفت و در رشته بازيگري مشغول به تحصيل شد و در ۲۰ سالگي اولين‌بار تهيه‌كنندگي يك فيلم را به‌عهده گرفت.

وي در سال ۲۰۰۱ جايزه يادبود «اروينگ تالبرگ» را از آكادمي اسكار به پاس يك عمر دستاورد سينمايي دريافت كرد و در سال ۲۰۰۳ جايزه شير طلاي افتخاري جشنواره ونيز به وي اعطا شد.

 

منبع

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of