فهرست فیلم‌های کلاسیک جشنواره «کن» اعلام شد/ حضور یک فیلم ایرانی

لیست فیلم های بخش کلاسیک هفتاد و سومین جشنواره بین المللی فیلم کن اعلام شد.

به گزارش ایسنا، جشنواره فیلم کن که امسال به علت شیوع ویروس کرونا (corona) لغو شده است، فهرستی از ۲۵ فیلم کلاسیک و ترمیم شده و هفت مستند در مورد سینما را منتشر کرد که این فیلم ها قرار است در جشنواره فیلم لومیر (۱۰ تا ۱۸ اکتبر/ ۱۹ تا ۲۷ مهر) و جشنواره رویدادهای سینمایی کن (۲۳ تا ۲۶ نوامبر/ ۳ تا ۶ آذر) با برچسب “جشنواره کن” به نمایش گذاشته شوند.

در میان فیلم های بخش کلاسیک کن ۲۰۲۰ در کنار آثاری چون «در حال و هوای عشق» ساخته «وونگ کاروای» (۲۰۰۰)، «آکاتونه» ساخته «پیر پائولو پازولینی» (۱۹۶۱)، «جاده» به کارگردانی «فدریکو فلینی» (۱۹۵۶)، «از نفس افتاده» (۱۹۶۰) از «ژان لوک گدار»، «ماجرا» (۱۹۶۰) ساخته «میکل آنجلو آنتونیونی»، فیلم «شطرنج باد» ساخته محمدرضا اصلانی محصول ۱۹۷۶ سینمای ایران نیز حضور دارد.

فیلم «شطرنج باد» ساخته محمدرضا اصلانی و «آکاتونه» از«پیر پائولو پازولینی» امسال از سوی بنیاد فیلم «مارتین اسکورسیزی» ترمیم شده است که امسال سی اُمین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفته است.

فیلم‌های کلاسیک جشنواره کن,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

در «شطرنج باد» محصول سال ۱۳۵۵ شمسی که بهمن فرمان آرا تهیه کنندگی آنرا بر عهده دارد، فخری خوروش، محمد علی کشاورز و اکبر زنجانپور بازیگران اصلی هستند.

«ویم وندرس، دسپرادو»، «آلیدا: به زبان خودش»، «چارلی چاپلین: نابغه آزادی»، «آب باش»، «بلوشی» و «Antena da Raca»، شش مستند جدید درباره سینماست که بعنوان بخشی از بخش کلاسیک جشنواره کن انتخاب شده اند.

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of