در فصل سوم ‘وست ورلد’ چه خواهیم دید؟

سریال WESTWORLD که در جهان طرفداران زیادی را در این چند سال همراه خود کرده است، در حال گذراندن مراحل تولید است.

این سریال که بر اساس یک فیلم سینمایی به همین نام در سال ۱۹۷۳ ساخته شده است، داستان یک پارک بزرگی برای سرگرمی افرادی است که دوست دارند چیزهایی را که تجربه آنها در دنیای واقعی سخت است، در این پارک تجربه کنند. در این پارک بزرگ ربات‌هایی انسان‌نما زندگی و نقش میزبان را ایفا می‌کنند؛ این ربات‌ها که توسط دو مهندس در سال‌های قبل تولید شده‌اند به مرور دچار خودآگاهی می‌شوند و با علم به اینکه چیستند، شورش و طغیان می‌کنند.

این سریال توسط شبکه HBO در دو فصل و به نویسندگی “لیزاجوی” و “جاناتان نولان” ساخته شده  و فعلا در حال فیلمبرداری فصل سوم  است.

تا اینجای کار و باتوجه به صحبت‌هایی که بازیگران و سازندگان این اثر در نمایشگاه “کامیک کان” داشتند و همینطور تریلری که از فصل سوم آن پخش شده نکاتی معلوم و روشن شده است که در ادامه می‌خوانیم:

پارک‌های جدید 

یکی از جذابیت‌های سریال در دو فصل قبل تنوع پارک‌ها بود؛ در فصل اول تنها پارک “دنیای وسترن” وجود داشت، اما در فصل بعدی پارک “دنیای سامورایی‌ها” و “هندوستان قدیم” و البته نیم نگاهی به دنیای بیرون نیز وجود داشت، اما در فصل سوم قرار است تا شاهد حضور نازی‌ها و آلمانی‌ها باشیم  وهمینطور دنیای آخرالزمانی نیویورک را باهم تماشا خواهیم کرد.

سریال WESTWORLD,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

بازیگران جدید

در فصل سوم این سریال فقط بازیگران قدیمی حضور نخواهند داشت، بلکه در کنار آنان “لینا وینث” “وینسنت کثل” و “آرون پاول” حضور دارند؛ البته “اد هریس” بازیگر مرد سیاه‌پوش نیز برمی‌گردد؛ نکته‌ای که مهم است روشن نبودن حضور شخصیت مهم و جالب سریال یعنی “آنتونی هاپکنیز” است که احتمال دارد در فلش بک‌ها دیده شود.

سریال WESTWORLD,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

انتقال ذهن به بدن

یکی از رودست‌های جالبی که سریال به بینندگان خود زد، انتقال ذهن شخصیت‌های میزبانان به بدن‌های یکدیگر بود که باعث می‌شد تا پیچیدگی‌های داستان افزایش یابد؛ حالا در ادامه این ایده، فصل سوم سریال نیز با این تاکتیک قرار است وسیله‌ای برای انتقام و فرار شود؛ باید دید که کدام یک از میزبانان به دنبال فریب دیگری است؟

زمان پخش

با توجه به اخبار سریال، باید گفت که زمان پخش فصل سوم سال ۲۰۲۰ است و در این مدت برای بهتر فهمیده شدن داستان و پیچیدگی‌های آن می‌توان نقدها، نظرات و همینطور فصل‌های قبلی را تماشا کرد تا معمای خودآگاهی را بهتر فهمید.

سریال WESTWORLD برگرفته از مکاتب فکری غرب و مبتنی بر اومانیسم و انسان‌گرایی منهای خدا و توحید است؛ جهانی که در آن اصالت با انسان است و حقیقت  پنهان درون آن چیزی جز خود روح و آگاهی نخواهد بود؛ به نظر می‌رسد که باتوجه به این نکته فلسفه اساسی موجود در این سریال مبتنی بر آرای هگل باشد؛ در آینده به تحلیل این سریال خواهیم پرداخت.

سریال WESTWORLD,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

منبع: تسنیم


we

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of