ضرر ۳۰ میلیون دلاری کرونا به «جیمز باند»

یونیورسال و «باربارا باراکلی» و «مایکل جی ویلسون» تهیه‌کنندگان فیلم های «جیمز باند» هفته پیش اعلام کردند با بررسی دقیق و با ارزیابی بازارهای جهانی، اکران بیست و پنجمین قسمت از این سری فیلم را تا ماه نوامبر به تعویق خواهند انداخت.

اتفاقی که پیش بینی‌ می‌شود بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار ضرر به کمپانی «MGM» به همراه داشته باشد که سرمایه‌گذاری کامل این فیلم را بر عهده داشته است.

گزینه اکران فیلم «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» در شرایط کنونی که بسیاری از سینماها در سراسر جهان از جمله در کشورهای چین، ایتالیا و ژاپن تعطیل است، می‌توانست ضرر بسیار بزرگ‌تری به سازندگان قسمت جدید مجموعه «جیمز باند» بزند و گفته می‌شود حداقل ۳۰ درصد از فروش نهایی این فیلم کاهش می‌یافت. با پیش‌بینی فروش یک میلیارد دلاری، «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» در صورت اکران در تاریخ اصلی ۳۰۰ میلیون دلار ضرر می‌کرد.

این فیلم قرار بود از تاریخ ۲ آوریل در سینماهای بریتانیا و از ۹ آوریل در آمریکا اکران جهانی خود را آغاز کند اما با تصمیم سازندگان و به سبب شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، با تعویق برنامه اکران خود از تاریخ ۲۵ آوریل، اکران خواهد شد.

پس از فرآیند تولید پرحاشیه جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های «جیمز باند» که با کناره‌گیری «دنی بویل» از کارگردانی، آسیب‌دیدگی«دنیل کریگ» در صحنه فیلمبرداری و وقوع یک انفجار در حین ساخت فیلم همراه بود، بالاخره بیست و پنجمین «جیمز باند» به کارگردانی «کری فوکانا» آماده اکران است. این فیلم آخرین حضور «دنیل کریگ» در نقش مامور ۰۰۷ خواهد بود و وی در کنار «رامی مالک» بازیگر برنده اسکار و «لئا سیدو» مقابل دوربین رفته‌ است.

«آنا دی آرماس» و «لاشانا لینچ» از دیگر بازیگران فیلم «زمانی برای مردن نیست» هستند که تهیه‌کنندگی آن را نیز همچون گذشته «باربارا براکلی» و «مایکل جی. ویلسون» بر عهده دارند.

سری فیلم‌های «جیمز باند» با فروش جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سری فیلم‌های ادامه‌دار بعد از مجموعه «هری پاتر» قرار دارد.


منبع:isna.ir


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of