صحنه‌های عاشقانه و جنگی در فیلم‌های تایلندی ممنوع شد

مسئولان صنعت سینما در تایلند از گروه‌های فیلمسازی خواسته‌اند برای کاهش احتمال سرایت ویروس کرونا از گرفتن صحنه‌های عاشقانه و درگیری بپرهیزند،

به گزارش ایران آرت به نقل از گاردین، با آغاز دوباره تولید پروژه‌های سینمایی در تایلند، آیین‌نامه فعالیت در دوران شیوع کرونا هم تدوین شد و بر این اساس، هر گونه نزدیک شدن بازیگران به یکدیگر ممنوع است. حالا این صحنه‌ها می‌تواند یک نمای عاشقانه باشد یا ماجرای درگیری و زد و خورد با هم. ضمن اینکه همه اعضای گروه تولید و بازیگران باید مدام دست خود را بشویند و ضدعفونی کنند. مواد بهداشتی باید به اندازه کافی سر صحنه وجود داشته باشد.

همشهری آنلاین نوشت؛ از دیگر قوانین فعالیت سینمایی در زمانه کرونا می‌توان به کاهش تعداد اعضای گروه به ۵۰ نفر اشاره کرد. صحنه‌ها باید در فضای گسترده و باز گرفته شود تا افراد پشت و جلوی دوربین بتوانند به اندازه لازم از هم فاصله بگیرند و احتمال ابتلا به کرونا کاهش یابد.

ممنوعیت های جدید در فیلم‌های تایلندی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

عوامل پشت دوربین باید همه ماسک بر چهره داشته باشند و برای نشان دادن صحنه‌های نزدیک شدن بازیگران به یکدیگر می‌توان از جلوه‌های ویژه بصری بهره برد.

قوانین قرنطینه کرونا پس از چند هفته سختگیری از اوایل هفته در تایلند برداشته شد و گروه‌های فیلمسازی هم جزو افرادی بودند که فعالیت خود را از سر گرفتند. در این کشور در مجموع حدود سه هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و فقط ۵۵ نفر جان خپد را از دیت دادند. با این حال اقتصاد تایلند که وابسته به گردشگری است، بسیار آسیب دید و زیان کرد.

منبع: ایران آرت

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of