شش فیلم کمدی که می‌توانند گیشه سال ۹۸ را نجات دهند

بجز «متری شیش و نیم» که صدرنشین گیشه امسال است و «تگزاس۲»، «سرخپوست» و «شبی که ماه کامل شد» بقیه فیلم‌ها وضعیت رضایت بخشی ندارند و «رحمان ۱۴۰۰» هم با توقیف در میانه راه نتوانست به فروش مدنظرش برسد.

«زیر نظر»

بازگشت رضا عطاران به گیشه یک سال بعد از رکورد شکنی «هزارپا» با فیلمی که سینماداران تابستان امسال منتظرش بودند، اما گرفتاری‌های صادر نشدن پروانه نمایش اکران فیلم مجید صالحی را به نیمه دوم امسال رساند. اگر همه چیز به کام سازندگان «زیر نظر» باشد این فیلم می‌تواند به رکورد فروش «هزارپا» نزدیک شود.

«مطرب»

مصطفی کیایی نشان داده کمدی ساختن را بلد است و تمام کمدی هایش در گیشه موفق بوده. یک فیلم متفاوت درباره موسیقی که پرویز پرستویی هم بازیگر اصلی آن است؛ که با «لس آنجلس تهران» ثابت کرده هر وقت بخواهد می‌تواند قدرتش در بازی‌های کمدی به رخ بکشد. به این جمع باید محسن کیایی و الناز شاکردوست را هم اضافه کرد که مخاطبان خودشان را دارند.

«خوب بد جلف ۲»

تجربه ثابت کرده قسمت دوم فیلم‌های پرفروش و پرطرفدار مدعی جدی رکوردشکنی در گیشه اند. «اخراجی ها»، «نهنگ عنبر» و «تگزاس» این ادعا را ثابت کرده اند و حالا «خوب بد جلف ۲» بعد از موفقیت قسمت اولش مدعی جدی شکستن رکورد فروش «هزارپا» در سینمای ایران است. با زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی که هنوز فیلم ناکام نداشته اند. ممکن است سازندگان قید اکران زمستانی را بزنند فیلم را برای عید کنار بگذارند که با توجه به رقبای احتمالی سال آینده ریسک بزرگی است.

«خط استوا»

یک کمدی متفاوت که در کشور اندونزی فیلمبرداری شده با بازی سیامک انصاری و فرهاد اصلانی می‌تواند غافلگیری اکران نیمه دوم سال ۹۸ باشد. هر دوی این بازیگران فیلم‌های پرفروش در کارنامه داشته اند و باید دید حاصل همکاریشان در کمدی اصغر نعیمی به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

«جهان با من برقص»

فیلم سروش صحت پدیده جشنواره جهانی بود و نقد‌های مثبت فراوانی برایش نوشته شد تا بسیاری در انتظار اکران عمومی اش باشند. جواد عزتی و پژمان جمشیدی از نامزد‌های پول سازترین بازیگران سال هستند و نقد‌های مثبت این فیلم در کنار داستان و بازیگرانش می‌تواند فیلم سروش صحت را به موفقیتی غیرقابل پیش بینی برساند.

«دینامیت»

مسعود اطیابی و ابراهیم عامریان امسال فیلم پرفروش «تگزاس۲» را در حال اکران دارند و زوج پژمان جمشیدی و محسن کیایی تجربه فیلم پرفروش «لونه زنبور» را در کارنامه دارند و نازنین بیاتی هم این روز‌ها با سریال «مانکن» جایگاه خوبی بین مخاطبان دارد. «دینامیت» در صورت اکران شانس بالایی برای رسیدم به جمع پرفروش‌ها دارد.


منبع: رویداد۲۴


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of