سرنوشت اکران ملکه بعد از یک سال هنوز در پشت پرده ابهام

 

با توجه به گذشت یک سال از اکران فیلم ملکه در سی امین جشنواره فیلم فجر هنوز  اکران این فیلم در هاله ای  از ابهام قرار دارد و هیچ اتفاقی برای این فیلم نیفتاده است.

این فیلم در شب منتقدین سینمای جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری را به دست آورد و در سی امین جشنواره فیلم فجر با استقبال فروانی روبرو شد اما هنوز این فیلم اکران نشده است …

ملکه سومین فیلم محمد علی باشه آهنگر بعد از فرزند خاک و بیداری رویا ها است و در این فیلم میلاد کی مرام و حمید رضا آذرنگ و مصطفی زمانی به ایفای نقش پرداختند.

سید ابوالقاسم حسینی تهیه کننده این فیلم چندی پیش به دیار باقی شتافت وجانشینی تهیه کنندگی این فیلم به برادر آن مرحوم رسید. ملکه برای اکران عمومی نسبت به آنچه در جشنواره فیلم فجر اکران شد با مصلحت کارگردان کوتاه تر شده است.

باشه آهنگر : کلیت سینمای ایران به هم ریخته است

محمد علی باشه آهنگر در خصوص به تعویق افتادن اکران ملکه به خبرنگار هنرآنلاین گفت : سه بار تاریخ اکران ملکه عوض شد و ما از عید فطر کاملا برای اکران این فیلم آماده بودیم اما دوستان در فارابی تمایلی به اکران این فیلم ندارند. بهترین کسی که می تواند پاسخ دهد بنیاد سینمایی فارابی است. آخرین تاریخی که بما ارائه کردند هشتم آذرماه بود که من شخضا مخالفت کردم چون نزدیک فصل زمستان بود و فیلم تحت الشعاع حواشی جشنواره فیلم فجر قرار می گرفت. در این اوضاع آشفته سینمای ایران مسئولان سینمای ایران تمایلی به اکران فیلم ملکه ندارند. کلیت سینمای ایران بهم ریخته است و به حرف هیچ کس نمی توان اعتماد کرد.

باشه آهنگر در ارتباط با در گذشت تهیه کننده فیلم گفت : درگذشت سید ابوالقاسم حسینی شوک بزرگی برای ما بود و ما تا شش ماه وضعیت روحی مناسبی نداشتیم و این تلخ ترین اتفاق برای پروژه ملکه بود.

در ارتباط با کوتاه شدن نسخه جدید ملکه آهنگر اضافه کرد : من دوست نداشتم که فیلم برای اکران عمومی کوتاه شود اما بعضی از دوستان گفتند احتمال دارد مخاطب را خسته کند و سانس های سینما را دچار اختلال کند این بود که تصمیم گرفتم که فیلم را کوتاه کنم.

شرایط برای اکران "ملکه" فراهم نیست

سید حامد حسینی  گفت : شرایط برای اکران فیلم برگزیده منتقدین سینما ایران مهیا نیست و تا زمانی که شرایط فراهم نشود تمایلی به اکران نداریم.

حسینی گفت : با توجه به این وضعیت اکران، شرایط برای اکران فیلم ملکه آماده نیست و اگر شرایط این گونه باشد فعلا تمایلی برای اکران فیلم نداریم.

او اضافه کرد : تا همین لحظه هیچ ابلاغی در خصوص اکران این فیلم به من نشده است و اگر هم قرار باشد اتفاقاتی برای این فیلم بیفتد راغب هستیم که فیلم عید نوروز و به سرگروهی سینما آزادی اکران شود. وضعیت سینما آشفته است و مردم تمایلی به سینما رفتن و فیلم دیدن ندارند.

—————

منبع: هنر آنلاین

—————

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of