رابرت دنیرو با هیلاری سوانک همبازی شد

«رابرت دنیرو»، بازیگر سرشناس هالیوود در یک فیلم رمانتیک با «هیلاری سوانک» هم‌بازی می‌شود.

«رابرت دنیرو» و «هیلاری سوانک»، دو بازیگر سرشناس سینمای آمریکا در پروژه فیلم «عید سال نو» مقابل یکدیگر قرار خواهد گرفت.

به گزارش هالیوود ریپورتر، این فیلم که اثری رمانتیک است،‌ به کارگردانی «گری مارشال» ساخته می‌شود و دنیرو در آن نقش یک بیمار درحال مرگ را که در بیمارستان بستری است بازی خواهد کرد.

«رابرت دنیرو» که از ماه جاری به پروژه فیلم «فوکرهای کوچک» خواهد پیوست، اخیرا برای بازی در فیلم «چراغ‌های قرمز» انتخاب شده است.

وی یکی از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین بازیگران تاریخ سینمای جهان است که معمولا در نقش‌های دشوار و سخت ظاهر می‌شود و روش بازیگری خاص خود را دارد. دنیرو سابقه طولانی در بازی در فیلم‌های «مارتین اسکورسیزی» دارد و در سال ۲۰۰۸ جایزه‌ی «دوربین طلایی» برلین را به‌پاس یک عمر حضور جاودانه در سینمای جهان از دستان اسکورسیزی دریافت کرد.

دنیرو برای اولین‌بار در سال ۱۹۶۳ در سن ۲۰ سالگی با فیلم «جشن عروسی» به کارگردانی «برایان دی پالما» وارد دنیای سینما شد.

«دنیرو» در سال ۱۹۷۳ با بازی در نقش یک بازیکن بیسبال درحال مرگ در فیلم «طبل را آهسته بزن»، توجه اهالی سینما را به خود جلب کرد و در همان سال اولین همکاری او با «اسکورسیزی» با فیلم «خیابان‌های پایین شهر» رقم خورد که بسیار خوش درخشید.

وی یک سال بعد نقش ماندگار «ویتو کورلئونه» را در فیلم «پدرخوانده ۲» به کارگردانی «فرانسیس فورد کوپولا» بازی کرد و اولین جایزه اسکار نقش مکمل را به‌دست آورد، هرچند در مراسم دریافت جوایز حضور نیافت و «کوپولا» از طرف او این جایزه را گرفت.

پس از فیلم «خیابان‌های پایین‌شهر»، «دنیرو» همکاری‌اش را با «اسکورسیزی» در فیلم‌های موفقی چون «راننده تاکسی» (۱۹۷۶)، «نیویورک،نیویورک»(۱۹۷۷)، «گاو خشمگین»(۱۹۸۰)، «سلطان کمدی»(۱۹۸۳)، «رفقای خوب»(۱۹۹۰)، «تنگه وحشت» (۱۹۹۱) و «کازینو» (۱۹۹۵) ادامه داد.

دنیرو بزرگ‌ترین افتخارات سینمایی‌اش را مرهون بازی در فیلم‌های «اسکورسیزی» است. وی برای فیلم «راننده تاکسی» نامزد اسکار شد و دومین جایزه اسکار خود را با فیلم «گاو خشمگین» به‌دست آورد و در سال ۱۹۹۲ با فیلم «تنگه وحشت» برای ششمین‌بار نامزدی اسکار را تجربه کرد.

وی در بسیاری از ژانرهای سینمایی نقش‌آفرینی داشته است؛ برای مثال در سینمای وحشت آثاری چون «فرانکشتاین» (۱۹۹۴) و «موهبت الهی»(۲۰۰۴) را دارد، در سینمای کمدی شاهکاری چون «سلطان کمدی» را دارد که نقش مقابل «جری لوئیس»، کمدین بزرگ تاریخ سینما را بازی کرد، در ژانر ورزشی در فیلم ماندگار «گاو خشمگین» بازی کرد که به عقیده برخی منتقدین بهترین فیلم ورزشی تاریخ سینما است و در ژانر گنگستری هم فیلم «رفقای خوب» و «تسخیرناپذیران» را بازی کرده است.

رابرت دنیرو ۶۷ ساله تاکنون در ۸۰ فیلم سینمایی بازی کرده و افتخارات فراوانی به دست آورده است. وی در سال ۱۹۸۱ برای فیلم «گاو خشمگین» بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب شد، در سال ۱۹۹۳ شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز را گرفت، در سال ۲۰۰۰ جایزه یک عمر دستاورد سینمایی سن‌سباستین را گرفت و در سال ۲۰۰۸ جایزه مشارکت چشم‌گیر در صنعت سینما را از کارلووی‌واری دریافت کرد.

دنیرو در سال ۱۹۹۳ وارد دنیای کارگردانی شد و اولین تجربه فیلمسازی‌اش را با «یک داستان برانکسی» به‌دست آورد. دومین فیلم او در سال ۲۰۰۶ با نام «چوپان خوب» بود که «آنجلینا جولی» و «مت دیمون» در آن ایفای نقش داشتند.

 

منبع

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of