«دیانا ریگ» بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» درگذشت

دیانا ریگ بازیگر نقش اولنا تایرل در سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت و اِما پیل در سریال انتقام جویان، صبح روز گذشته در اثر سرطان (cancer) درگذشت.

راشل استرلینگ هنرپیشه انگلیسی و دختر ریگ، در بیانیه ای خطاب به روزنامه تلگراف اعلام‌کرد ماه مارس (اسفند ۹۸- فروردین ماه ۹۹) بود که تشخیص داده شد مادرش سرطان دارد.

در این بیانیه آمده است: مادر عزیزم صبح پنج شنبه در خانه و در جمع خانواده غرق، در آرامش به خواب ابدی فرورفت. علت مرگش سرطانی بود که در ماه مارس تشخیص داده شد. او ماه های آخر عمرش را با دلی خوش و غرق در فکر زندگی سرشار از عشق خود، در حالیکه خنده بر لب داشت و به حرفه اش افتخار میکرد، گذراند. دلتنگیم برایش در قالب کلمات نمی گنجد.

ریگ در سال ۱۹۷۱ پا به عرصه تئاتر گذاشت و در طول فعالیت خود در برادوی، سه بار برای نمایش هایی چون آبلارد و هلوئیز (abelard and heloise)، مردم گریز (misanthrope) و مده آ (medea)، برنده جایزه تونی بهترین بازیگر زن شد.

این بازیگر انگلیسی در نقش های سینمایی و تلویزیونی نیز بازی کرد؛ وی نخستین حضور خود در این عرصه را در سال ۱۹۶۵ با نقش اِما پیل در سریال انتقام جویان تجربه کرد و در سال ۱۹۶۹ نیز در فیلم در خدمت سرویس مخفی ملکه، نقش همسر جیمز باند را بازی کرد.

ریگ در سال های اخیر نیز در سریال دکتر هو نقش آفرینی کرد و به خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت دو بار نامزد جایزه امی برای بهترین بازیگر زن مهمان شد.

دیانا ریگ,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
منبع: ایرنا

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of