ده فیلمی که در سال ۲۰۱۶ باید دید

 

نیکلاس باربر، خبرنگار هنری بی‌بی‌سی ده فیلم انتخاب کرده که امسال اکران می‌شوند، از جمله آثار جدید برادران کوئن، اسپیلبرگ و الیور استون.
شیرجه
A Bigger Splash

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202180848_1_640x360_frenesyfilmcompany_nocredit.jpg

بسته به اینکه چگونه نگاه کنید، با ورود این دو نفر تعطیلات کاملا به پایان می رسد و یا تازه شروع می شود.

"شیرجه" لوکا گواداگنینو با الهام از فیلم "استخر" ساخته ژاک دری کارگردان فرانسوی محصول ۱۹۶۹، درام اروتیکی است که به تریلری عصبی و گاه بیمناک بدل می شود ولی در تمام لحظات خوش منظره، آفتاب سوخته و در عین حال بسیار خنده دار است.

فقط دیدن رقص عجیب ریف فاینس ارزش خریدن بلیت این فیلم را دارد.

این فیلم ماه فوریه در بریتانیا و ماه مه در آمریکا اکران می شود.

درود بر سزار
Hail, Caesar

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/151203180900_cinema_blog_hail_caesar_640x360_workingtitlefilms_nocredit.jpg

این اثر جدید برادران کوئن که فیلمی کمدی با سفر به پس زمینه های تاریخی و اسطوره ای است، می تواند دلپذیرترین فیلم سال ۲۰۱۶ باشد و همه عناصر همیشگی داستانهای این دو فیلمساز از جمله آدم ربایی (لبوفسکی بزرگ) دوران طلایی هالیوود (بارتون فینک) و جورج کلونی در نقشی دلقک گونه (ای برادر، کجایی) در آن گنجانده شده است.

جاش برولین که نقش مدیر عامل یک شرکت فیلمسازی هالیوودی را بازی می کند، پس از حذف شخصیت نمایشگری از داستان (با بازی جورج کلونی) حین فیلمبرداری مجبور می شود شخصا در تهیه فیلم دخالت کند.

بازیگران فیلم "درود بر سزار" عبارتند از اسکارلت جوهانسون که در صحنه ای شبیه صحنه ماندگار استر ویلیامز موسوم به زیبارویی در حمام ظاهر می شود، چنینگ تیتوم که شبیه جین کلی بازیگر پر آوازه فیلم های موزیکال دهه پنجاه می رقصد، رلف فاینس و تیلدا سوئینتون.

اکران عمومی این فیلم از ماه فوریه آغاز می شود.

جاودگر

The Witch

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183534_1_640x360_atlaspixalamystockphoto_nocredit.jpg

فیلم ترسناکی است که مستقل تولید شده و پس از نمایش آن در جشنواره های سینمایی تماشاچیان هوشمندی، استیل و فرم و تاثیر هراس آور آن را ستودند. رابرت اگرز، نویسنده و کارگردان آن در جشنواره فیلم لندن جایزه بهترین کارگردان برای اولین فیلم بلند را دریافت کرد.

داستان فیلم ماجراهای خوفناک زندگی یک خانواده پیوریتن است که در سال‌های ۱۶۳۰ از منطقه مهاجرنشینی در نیوانگلند (سواحل شرقی آمریکا) رانده می‌شوند.

آنها که ناگزیر می شوند خانه جدیدش را در حاشیه جنگلی دور افتاده بسازند، احساس می کنند که جادویی سیاه زندگی آنها را تصرف کرده ولی تعصب دینی والدین خانواده به اندازه جادوی سیاه خوفناک است.

اگرز قبل از کارگردانی به عنوان طراح هنری کار می کرد و "جادوگر" اولین فیلم بلند او، مثل هر فیلم پر هزینه تاریخی اصیل به نظر می رسد.

این فیلم ماه فوریه در آمریکا و ماه مارس در بریتانیا روی اکران خواهد رفت.

خولیتا
Julieta

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183603_1_640x360_eldeseo_nocredit.jpg

بنابراین بیستمین فیلم او را باید به فال نیک گرفت. او باری دیگر "سینمای زنان" بازمی گردد.

آخرین فیلمی که پدرو آلمودوار ساخته بود "خیلی هیجان زده ام" محصول ۲۰۱۳ داستانی کمدی بود که متاسفانه هیچ خنده دار نبود.

اگر خوش اقبال باشیم قاعدتا این اثر آلمودوار نیز باید داستانی بسیار قوی و پر احساس مثل "همه چیز درباره مادرم" و یا "بازگشت " باشد.

آلموداور در مصاحبه ای با فاینشنال تایمز گفت ابتدا عنوان "سکوت" را برای فیلم انتخاب کرده بود. "چون سکوت عامل اصلی است که تمامی بلاها را برای شخصیت اصلی داستان پدید می آورد."

ولی او تصمیم می گیرد برای پرهیز از هرگونه تشابه نامی با فیلم آینده مارتین اسکورسیزی که آن هم "سکوت" نام دارد، اسم فیلم جدیدش را خولیتا بگذارد.

اما سوارز و آدریانا اوگارته، نقش شخصیت اصلی داستان را در دوران میانسالی و جوانی بازی می کنند.

این فیلم ماه مارس در اسپانیا و فرانسه و ماه اوت در بریتانیا اکران می شود.

برج
High-Rise

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183626_1_640x360_bfifilm4_nocredit.jpg

این فیلم با فضای سورئالیستی و طنز سیاهش به کارگردانی بن ویتلی، با صحنه کباب کردن یک سگ داخل بالکن کوچک یک برج مسکونی توسط تام هیداستون شروع می شود و هر چه داستان پیش می رود پر هرج و مرج و تکان دهنده تر می شود. فیلمنامه از کتابی با همین عنوان به قلم جی جی بالارد نشر سال ۱۹۷۵ اقتباس شده و زندگی در برجی مسکونی ممنوعه را تصویر می کند.

خانواده های فقیر و سیگاری در طبقه های پایینی و خانواده های مرفه در حال انحطاط در طبقات فوقانی ساختمان ساکنند و معمار ساختمان (با بازی جرمی آیرونز) که مثل ارباب برج است، در پنت‌هاوس زندگی می کند.

این فیلم که سینا میلیر، لوک ایوانز و الیزابت ماس نیز در آن بازی می کنند، برای کارگردانی مثل بن ویتلی که فیلم های اول خود مثل "فهرست کشتن" را با بودجه کمی ساخت، فیلم پر ستاره و پر هزینه ای است ولی او هنوز هم مثل همیشه فیلمسازی آنارشیست است.

این فیلم ماه مارس در بریتانیا ، ماه آوریل در فرانسه و ماه سپتامبر در آلمان اکران خواهد شد.

هر کی یک چیزی می‌خواد
Everybody Wants Some

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183651_1_640x360_splashnewscorbis_nocredit.jpg

پسر بچگی، شاهکار ریچارد لینکلیتر بود. تولیدش ۱۲ سال طول کشید و زندگی پسر بچه‌ای اهل تگزاس را در دوران مدرسه با گرما، طنازی و عمقی که در بهترین فیلم این نویسنده و کارگردان موج می زد، به تصویر کشید. فیلم اخیر او را به نوعی می توان ادامه "پسر بچگی" تلقی کرد.

لینکلیتر می گوید: "این فیلم دقیقا جایی شروع می شود که فیلم قبلی ام به پایان رسید، شخصیت اصلی داستان وارد دانشگاه می شود، با هم اطاقی خود در خوابگاه و یک دختر آشنا می شود."

اما به خاطر زمان وقوع داستان که سالهای دهه هشتاد میلادی است، در عین می توان آن را دنباله اولین اثر کمدی موفق او "مات و مبهوت" محصول ۱۹۹۳ دانست. "

"همه یک چیزی می‌خواهند" قاعدتا یکی از بهترین فیلم های این کارگردان خواهد بود و هر کی یک چیزی از آن خواهد خواست.

این فیلم ماه آوریل در آمریکا اکران خواهد شد.

اسنودن
Snowden

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183714_1_640x360_moviestorerexshutterstock_nocredit.jpg

شاید از آخرین فیلم های مطرح الیور استون یکی دو دهه گذشته باشد اما فیلم جدید او به نام "اسنودن" به نظر می رسد یکی از آن فیلم های بسیار تاثیرگذار و بحث برانگیزی باشد که این کارگردان به خاطر آن شهرت دارد.

این فیلم نیز مضمون سیاسی قوی دارد، جنجال برانگیز است و شیوه تولید و پرداخت غیر داستانی دارد. هر چند برخی از منتقدان ممکن است شیوه ساخت غیر داستانی آن را نپذیرند.

در این فیلم جوزف گوردون لویت نقش ادوارد اسنودن، کارمند سابق بخش اینفورماتیک نهادهای امنیتی آمریکا را بازی می کند که اطلاعات محرمانه این نهادها را در سال ۲۰۱۳ توسط رسانه ها افشا کرد. شایلن وودلی نقش دوست دختر او را بازی می کند که همراه ادوارد اسنودن به روسیه گریخت.

این فیلم ماه مه در بریتانیا، آمریکا و فرانسه اکران خواهد شد.

غول بزرگ مهربان
The BFG

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183740_1_640x360_waltdisneypictures_nocredit.jpg

حدود سی سال پس از آنکه ملیسا متیسن فیلمنامه "ئی – تی موجود فرازمینی" را نوشت بالاخره او و استیون اسپیلبرگ دوباره در تولید این فیلم با هم همکاری کرده و داستانش اقتباسی از کتاب لذت بخش بی اف جی به قلم رولد دال نویسنده بریتانیایی است.

متاسفانه متیسن قبل از اینکه بتواند نسخه نهایی فیلم را ببیند در ماه نوامبر بر اثر سرطان درگذشت ولی بعید است فیلمنامه نویس و فیلمساز بهتری از این دو را برای ساختن فیلمی در این ژانر تصور کرد.

در کتاب جادویی رولد دال، دوستی قهرمان داستان که دختر جوانی است با یک غول بزرگ و مهربان (که مارک ریلنس به خوبی نقش او را ایفا می کند) با دوستی که بین ئی تی و الیوت به وجود آمد، فاصله چندانی ندارد.

اکران عمومی این فیلم از ماه ژوئیه خواهد بود.
دختری در قطار
The Girl on the Train

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183804_1_640x360_nicholashuntgettyimages_nocredit.jpg

 

مثل "دختری با خالکوبی اژدها" و یا "دختر گم شده" فیلم تریلر و اسرار آمیزی است که شخصیت اصلی داستان آن یک زن جوان است. کارگردان آن تیت تیلور، بازیگر فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی است که به خاطر فیلم "خدمتکاران" نامزد جایزه اسکار شد.

در این فیلم امیلی بلانت نقش یک زن جوان الکلی و تلخ را بازی می کند که در مورد همسر سابقش وسواس عجیبی پیدا کرده است. یک روز صبح که از خوب برمی خیزد متوجه می شود تمام بدنش به خون آغشته است و نگران می شود که نکند کسی را کشته است.

فیلمنامه آن براساس کتابی به قلم پائولا هاوکینز تهیه شده و طرفداران این کتاب ممکن است از اینکه محل وقوع داستان از لندن به آمریکا منتقل شده گلایه کنند. ولی بازی امیلی بلانت همواره عالی است فارغ از اینکه چه لهجه‎ای دارد.

این فیلم ماه سپتامبر در آلمان و ماه اکتبر در آمریکا اکران خواهد شد.

دکتر استرنج

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1220/11.14/160202183830_1_640x360_prishankthapawikimedia_nocredit.jpg

سال ۲۰۱۶ پر از فیلم های اکشن ابرقهرمانی خواهد بود. از بتمن در برابر سوپر من گرفته تا کاپیتان آمریکا و مردان ایکس. ولی وسوسه برانگیز ترین فیلم در این ژانر دکتر استرنج خواهد بود که یکی از شخصیت های مجموعه کتابهای مصور مارول و "استاد هنرهای مرموز" را در نبرد با نیروهای اهریمنی روی پرده سینما خواهد برد.

حتی آن بخش سینما دوستانی که از تعداد کثیر و موضوعات تکراری فیلم های ابرقهرمانی خسته شده اند به احتمال زیاد وسوسه خواهند شد بندیکت کامبربچ را یکبار دیگر (مثل فیلم "بازی تقلید" و یا "رکن پنجم") در نقش یک زورگوی متفرعن ببینند.

 


منبع: بی بی سی

ممکن است شما دوست داشته باشید

13
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on to that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 46113 more Information on that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/ده-فیلمی-که-در-سال-۲۰۱۶-باید-دید/۱۵۸۰۵/ […]

trackback
Member

[&#8230 ;] ده فیلمی که در سال ۲۰۱۶ باید دید &#8211 ; نقد فارسی [&#8230 ;]

فراستی
Guest
Member
فراستی

really?? نه بتمن علیه سوپرمن نه جنگ داخلی هییچ کدوم؟؟واقعا؟؟من تو شوکم.فک فقط بخاطر اینکه بندیک کمبربچ بازیگر یک سریال انگلیسی(شرلوک)بوده اقا باهاش حال کرده اسمشو گذاشته تو لیست….ده تا فیلم کمیک بوکی امسال قراره بیاد بازار اونوقت مسخره ترینش توی این لیست تاپ تنه…ساید به این خوبی خواهشا از این جوکا نذاره..

مزدشت
Guest
Member
مزدشت

چرا این فیلم ها رو (باید حتما) دید؟
به خاطر نام بزرگ کارگردان هاش که آخرین فیلم های همه شان جز آشغال چیز دیگری نبوده به خصوص اسپیلبرگ . برادران کوئن هم که با فیلمنامه شان نشان داده اند دوره شان کلا تمام شده
جالبه منتقدین به جای معرفی فیلم های خوبی که مهجور می مانند و تبلیغات درستی ندارند اما با ارزشند فیلم های درپیتی هالیوودی را به مردم اماله میکنند که فقط نامهای بزرک دارد و فکر و ایده و جذابیت ، صفر

کامبیز میر
Guest
Member
کامبیز میر

جوزف گوردون لویت نقش ادوارد اسنودن، کارمند سابق بخش اینفورماتیک …!!!!!!!!
فکر می کنم انفورماتیک منظور نویسنده باشه

Roshanak.r
Guest
Member
Roshanak.r

تا اکران….تا لینک دانلود……خیلی باید صبر کنیم