درب خانه سینما مجددا تخته شده است / باز‌کردن خانه سینمااز ابتدا تخلف بوده است!

 

دبیر ستاد صیانت و حمایت از محصولات فرهنگی و هنری وزارت ارشاد گفت: باز کردن پلمب خانه سینما به‌خودی خود تخلف بوده و براساس نظر هیأت رسیدگی به مراکز فرهنگی و هنری خانه سینما باید پلمب شود.

جابری انصاری به همراه چند تن از نمایندگان وزارت ارشاد صبح روز سه‌شنبه- ۹ خرداد‌ماه- برای پلمب در خانه سینما به همراه نماینده‌ای از کلانتری۱۰۷ فلسطین حضور یافتند.

جابری انصاری در زمان حضور در مقابل خانه سینما گفت: خانه سینما به‌دلیل اینکه پلمب را باز کرده، تخلف کرده است. وی ادامه داد: حکم تعطیلی دائم خانه سینما که از سوی هیأت رسیدگی به مراکز فرهنگی هنری وزارت ارشاد صادر شده بود به خانه سینما ابلاغ شده است. طبق ماده ۱۵ و ۱۷ رسیدگی به ضوابط و مقررات تأسیس مؤسسات و کانون‌های فرهنگی هنری، این کار انجام خواهد شد. . جابری انصاری در پاسخ به این سؤال که پلمب در خانه سینما چه ارتباطی با فعالیت ستاد صیانت از تولیدات فرهنگی و هنری و دبیر آن دارد تأکید کرد: هر فعالیت غیرقانونی که در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود، ستاد صیانت از تولیدات و محصولات فرهنگی و هنری می‌تواند در آن زمینه وارد شود.

این مسئول تصریح کرد: در هر صورت باز‌کردن پلمب خانه سینما از ابتدا غیرقانونی بود اما دوستان که در خانه سینما هستند می‌گویند ما باید قبل از پلمب ۲۰‌روز فرصت داشته باشیم. این در حالی است که آنها یک ماه قبل به‌صورت غیرقانونی پلمب را باز کردند. در هر صورت براساس رأی هیأت نظارت بر مراکز فرهنگی هنری وزارت ارشاد فعالیت خانه سینما فاقد وجاهت قانونی بوده و هر گونه فعالیت آنها با مشکل مواجه خواهد شد. مأمور کلانتری۱۰۷ فلسطین پس از ساعتی محل را بدون انجام اقدام خاصی ترک کرد.

توحیدی: اعتراض می‌کنیم

رئیس هیأت مدیره خانه سینما از ابلاغ حکم وزارت ارشاد به خانه سینما خبر داد و تأکید کرد: در مهلت قانونی به این حکم اعتراض می‌کنیم. فرهاد توحیدی رئیس هیأت مدیره خانه سینما در این ارتباط به مهر گفت: نشست مطبوعاتی مشاور حقوقی خانه سینما به‌دلیل بیماری و انتقال وی به بیمارستان برگزار نشد و فکر می‌کنم این جلسه به بعد از تعطیلات موکول شود.

وی افزود: حکم وزارت ارشاد به دست ما رسیده‌است اما مهلت ۲۰‌روزه‌ای داریم تا به این حکم اعتراض کنیم که قطعا با بهبود وضعیت مشاور حقوقی خانه سینما این کار را انجام خواهیم داد. توحیدی ادامه داد: با اعتراض ما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بررسی، حکم قطعی را اعلام خواهد کرد. درصورتی که آن حکم نهایی ناظر بر تعطیلی خانه سینما باشد، ما بازهم نسبت به آن به دیوان عدالت اداری شکایت خواهیم کرد.

————

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

8
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
کیانmohsenhaapllelordپاک پرور Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
كيان رضايى
Member
Member
كيان رضايى

با احترام به دوستانی مثل lord و aplle واقعا ازشون تعجب می کنم.اگه این همه از مطالب این سایت وزین ناراحت و دلگیر هستید چرا وقت گرانبهای خودتون رو اینجا تلف می کنید. مطمئنا سایت هایی با محتوی دلخواه شما هم وجود داره و قطعا در اونجا این همه منفی هم نمی گیرید. من خودم به شخصه اگر محتوی سایتی مورد نظرم نباشه به اونجا برنمی گردم.حقیقتا اگه بی اساس حرف می زنم بگید. اگه حرف های من در این باره صدق نمی کنه قطعا اصظلاح "ترول" اینترنتی در مورد شما مطرح می شود که این اشخاص عمدا مطالب خلاف… ادامه »

mohsen
Member
Member
mohsen

aplle: رضا:اقای lord و aplle!نکنه شما از اون طیف ادمایی هستین که میرید جلوی وزارت به اصطلاح ارشاد ضد فیلم هایی مثل … شورش میکنید؟! واقعا دوستمون محسن راست میگه,حرفش رو باید طلا بگیری!تو که هیچیت نیست اصلا!تو همون توی دسته سلحشور میگنجی!اما کجای این کشور درسته که فقط سینما ابروشو برده؟!حتما هم اصغر فرهادی ابروش رو برده؟!نه؟! سینما نماد فرهنگ یه ملته پس باید ادمهای سالمی توش باشه. قبول.ولی به هر کس بگی آدم فاسدیه نمی تونی به لیلا حاتمی بگی مطمئنم آدم سالمیه هم اون هم خیلی های دیگه آدم های خوبین.همه جا آدم مزخرف هست ولی نمیشه… ادامه »

m mm
Member
Member
m mm

رضا:اقای lord و aplle!نکنه شما از اون طیف ادمایی هستین که میرید جلوی وزارت به اصطلاح ارشاد ضد فیلم هایی مثل … شورش میکنید؟!

واقعا دوستمون محسن راست میگه,حرفش رو باید طلا بگیری!تو که هیچیت نیست اصلا!تو همون توی دسته سلحشور میگنجی!اما کجای این کشور درسته که فقط سینما ابروشو برده؟!حتما هم اصغر فرهادی ابروش رو برده؟!نه؟!

سینما نماد فرهنگ یه ملته پس باید ادمهای سالمی توش باشه.

mohsen
Member
Member
mohsen

aplle:چه تخلفی هم بود! یه ذره هم که ایران ابرو داشت سینما برد.
سینما نخوایم کیو باید ببینیم

تو هم که کلا مخالف سینمای ایرانی پس بگو توی سایتی که کارش نقد فیلم دنبال چی می گردی.
نکنه تو هم مثل شمقدری و سلحشورو…فکر میکنی سینما خانه فساد بعدشم اومدی اینجا دنبال آدمایی با تفکر خودت می گردی.
ببین نیستش نگرد

mohsen
Member
Member
mohsen

lord: پاک پرور:در حال تخریب سینما و فرهنگ و وهنر و فکر ایرانیند ، خدا به خیر کند … آره. نیست تا الان سالی چندتا اثر با شکوه از توی این سینما درمیاد حالا اینا میخوان تخریبش کنن. جمع کن بابا جو گیر آدم برای خراب کردن جایی تاسف میخوره که یه کارایی داشته باشه سینمایی که تو عمرچهل پنجاه ساله اش به تعداد انگشت دست اثر قابل دیدن نداشته همون بهتر که خراب شه بود و نبودش چه فرقی میکنه. خراب کردن طویله تاسف نداره حالا مایی که از تخته شدنش ناراحتیم به کنار ولی تو بگو ببینم تو… ادامه »

m mm
Member
Member
m mm

چه تخلفی هم بود! یه ذره هم که ایران ابرو داشت سینما برد.
سینما نخوایم کیو باید ببینیم

lord
Guest
Member
lord

پاک پرور:در حال تخریب سینما و فرهنگ و وهنر و فکر ایرانیند ، خدا به خیر کند …

آره. نیست تا الان سالی چندتا اثر با شکوه از توی این سینما درمیاد حالا اینا میخوان تخریبش کنن. جمع کن بابا جو گیر آدم برای خراب کردن جایی تاسف میخوره که یه کارایی داشته باشه سینمایی که تو عمرچهل پنجاه ساله اش به تعداد انگشت دست اثر قابل دیدن نداشته همون بهتر که خراب شه بود و نبودش چه فرقی میکنه. خراب کردن طویله تاسف نداره

پاک پرور
Guest
Member

در حال تخریب سینما و فرهنگ و وهنر و فکر ایرانیند ، خدا به خیر کند …