حضور فیلم «بیگانه» از کیارستمی در جشنواره فیلم هنگ کنگ

چهل و چهارمین جشنواره فیلم هنگ کنگ فهرستی از آثاری که قرار بود در این رویداد سینمایی به روی پرده بروند منتشر کرد.

 جشنواره بین المللی فیلم هنگ کنگ امسال قرار بود از تاریخ ۲۴ مارس تا ۶ آوریل (۵ تا ۱۸ فروردین ماه) برگزار شود که بنا بر اعلام مسوولان، این رویداد سینمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا (corona) به تعویق افتاد و بنا بر این بود که در ماه اوت برگزار شود ولی موج جدید شیوع ویروس کرونا در نهایت مسوولان جشنواره را ناچار به لغو دوره چهل و چهارم این رویداد سینمایی کرد.

این رویداد سینمایی فهرستی از آثار پذیرفته شده در جشنواره را با هدف حمایت از این آثار سینمایی منتشر کرد ولی هیچ از یک فیلم ها به علت لغو جشنواره، نمایش فیزیکی یا آنلاین نخواهند داشت و تنها هیأت داوران جایزه فیپرشی (انجمن بین المللی منتقدان سینمایی) و جایزه« فایربر» به صورت آنلاین به داوری و انتخاب برندگان اقدام خواهند کرد.

فیلم بیگانه از عباس کیارستمی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

امسال فیلم «بیگانه» به کارگردانی نادر ساعی ور در بخش رقابتی اصلی (رقابتی سینمای جوان) این رویداد سینمایی انتخاب شده بود. همچنین نسخه ترمیم شده از سه فیلم از ساخته عباس کیارستمی شامل «بزرگداشت معلم»، «قضیه شکل اول، قضیه شکل دوم» و «دو راه حل برای یک مساله» نیز قرار بود در بخش کلاسیک جشنواره هنگ کنگ به نمایش گذاشته شود.

جشنواره فیلم کن، جشنواره جنوب از جنوب غربی (SXSW) آمریکا، جشنواره فیلم «نیوپورت بیچ» در ایالت کالیفرنیا، جشنواره فیلم «مینیاپولیس/سن پل» در ایالت مینه سوتای آمریکا، جشنواره «روزهای فیلم» در قبرس، جشنواره فیلم خاورمیانه در فلورانس ایتالیا و جشنواره فیلم لاس پالماس در اسپانیا من جمله رویدادهایی هستند که در نهایت تصمیم به لغو برگزاری دوره سال ۲۰۲۰ خود به سبب بحران جهانی کرونا گرفتند.

منبع: ایسنا

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of