جنگ ستارگان دو میلیاردی می شود

 

«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» محصول کمپانی دیزنی می‌تواند تا پایان هفته جاری میلادی به فروش دو میلیارد دلار در گیشه جهانی برسد.

هفتمین قسمت از مجموعه فیلم‌های علمی تخیلی «جنگ ستارگان» با فروش ۱۰٫۸ میلیون دلار در آمریکا توانست مجموع فروش داخلی خود را به بیش از ۸۹۵ میلیون دلار ارتقاء دهد و از این حیث ۱۲۵ میلیون لار از رکورد «آواتار» فاصله بگیرد.

ساخته «جی جی آبرامز» در گیشه بین‌الملل نیز در این هفته به فروش ۱۲٫۶ میلیون دلای رسید تا مجموع فروش خارجی «جنگ ستارگان» به ۱٫۰۹ میلیارد دلار ارتقاء یابد و در میان رکوردارهای گیشه بین‌الملل پشت سر «آواتار» (۲٫۰۳ میلیارد دلار)، «تایتانیک» (۱٫۵۳ میلیون دلار) و «سریع و خشن ۷» (۱٫۱۶ میلیون دلار) قرار گیرد.

به گزارش ورایتی، این فیلم حماسی فضایی در مجموع فروش ۱٫۹۸۳ میلیارد دلاری را در گیشه جهانی (آمریکا+بین‌الملل) ثبت کرده است و تنها ۱۷ میلیون دلار با فروش دو میلیارد دلاری فاصله دارد، اما به احتمال فراوان نخواهد توانست رکورد فروش «تایتانیک» (۲٫۱۹ میلیارد دلار) دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما و مطمئنا «آواتار» (۲٫۷۸ میلیارد دلار) رکورددار تاریخ سینما را تهدید کند.

تاکنون سینماهای انگلیس (۱۷۶ میلیون دلار)، چین (۱۲۱ میلیون دلار) و آلمان (۱۰۶ میلیون دلار) بهترین بازارهای خارجی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» بوده‌اند.


منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

2
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bent benحامدvمسعود Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
حامدvمسعود
Guest
Member
حامدvمسعود

رکورد تایتانیک رو میزنه…ولی به آوتار نمیرسه

bent ben
Member
Member
bent ben

احسنت

وارد باشگاه ۲ میلیاردی ها می شه