جشنواره کن استارت خورد/ اکران ۴ فیلم بخش رقابتی کن ۲۰۲۰

نسخه ویژه و سه روزه جشنواره بین المللی فیلم کن از امروز با نمایش آثار در سالن لومیر کاخ جشنواره آغاز بکار خواهد کرد.

جشنواره فیلم کن که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا دوره هفتاد و سوم خود را لغو کرده بود، چندی پیش اعلام‌کرد که نسخه ویژه و سه روزه این جشنواره را در اکتبر(October) برگزار می کند که با نمایشی منتخبی از آثار این رویداد سینمایی همراه خواهد بود.

کاخ جشنواره فیلم کن از امروز طی رویدادی سه روزه از ۲۷ تا ۲۹ اکتبر (۶ تا ۸ آبان ماه) میزبان نمایش ۴ فیلم بلند از بخش رقابتی اصلی و تمامی فیلم های بخش کوتاه و آثار راه یافته به بخش سینه فونداسیون جشنواره خواهد بود.

چهار فیلم بلند بخش رقابتی اصلی کن ۲۰۲۰ که در این رویداد ویژه به روی پرده میروند، شامل «موفقیت بزرگ» ساخته «امانوئل کورسول»، «دو فرانسوی» به کارگردانی «برونو پودالیدس»، «مادران حقیقی» از «نائومی کاواسه» سینماگر مطرح ژاپنی و فیلم «آغاز» ساخته «دا کولومبیگاشویلی» می شود که روز گذشته برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره سن سباستین شد و از اعطای جایزه به فیلم های بلند خبری نیست.

جشنواره کن 2020,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

تیمی عمدتاً فرانسوی شامل «کار برگر» کارگردان و نویسنده، «دامین بونارد» بازیگر،« سلین سالت» بازیگر، «رشید بوشارب» نویسنده، تهیه کننده و کارگردان، «چالز گیلبرت» تهیه کننده در کنار«دا کولومبیگاشویلی» کارگردان و نویسنده گرجستانی؛ هیات داوران بخش رقابتی فیلم کوتاه و سینه فونداسیون این رویداد را بر عهده خواهد داشت و برنده نخل طلای بهترین فیلم کوتاه و برندگان جوایز بخش سینه فونداسیون را انتخاب می کنند.

هفتاد و سومین جشنواره بین المللی فیلم کن، با وجود عدم برگزاری به علت شیوع ویروس کرونا (corona) پیش از این، فهرستی از ۵۶ فیلم منتخب امسال جشنواره را منتشر کرده بود و برخی از این فیلم ها با برچسب “کن ۲۰۲۰” در سایر جشنواره های سینمایی چون دوویل، سن سباستین و رُم به نمایش گذاشته شدند.

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of