جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران/ فروش ۳۰۰ میلیونی «زن‌ها فرشته‌اند ۲»

فیلم «زن ها فرشته اند ۲» در دو روز ابتدایی اکران خود حدود ۳۰۰ میلیون تومان فروخت.

 طبق مصوبه شورای صنفی نمایش فیلم «زن ها فرشته اند ۲» به کارگردانی آرش معیریان و تهیه کنندگی حسین فرح بخش از چهارشنبه ۲۵ تیر ماه به سینماها آمد تا شاید اکران این فیلم کمدی در جذب بیشتر مخاطب و رونق سینماها کمکی کند.

این فیلم با ۱۵۳۰ بلیت، ۲۸۶ میلیون تومان فروخته است.

آمار فروش فیلم های در حال اکران در سینمای ایران,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

پیش تر دو فیلم «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت و «خوب، بد، جلف۲:ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسم خانی از چهارم تیرماه روانه اکران شده بودند تا آغازگر فعالیت رسمی سینماها بعد از چهارماه تعطیلی باشند. ولی باتوجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا و اشخاص فوت شده از این ویروس، آن گونه که انتظار می رفت فروش قابل قبولی برای این دو فیلم ثبت نشد. در شرایط عادی قطعاً هر دو فیلم به فروش چند ۱۰ میلیاردی می رسیدند،  کماا ینکه «خوب، بد، جلف۲: ارتش سری» پیش از توقف اکران و در سه روزی که قبل از شیوع کرونا بر پره سینماها بود خیلی زود میلیاردی شد، و الان این دو فیلم سینمایی بعد از ۲۳ روز اکران در مجموع حدود سه میلیارد تومان فروش کرده اند.

فیلم محمد کارت که بهترین فیلم جشنواره فجر از نگاه تماشاگران بود، تا به حال ۱۳۰ هزار و ۲۹ بلیت به مبلغ دو میلیارد و ۱۹۶ میلیون تومان و فیلم قاسم خانی هم ۶۵ هزار و ۳۶۲ بلیت با یک میلیارد و ۷۵ میلیون تومان فروخته است.

آمار فروش فیلم های در حال اکران در سینمای ایران,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

با پایان سه هفته از اکران این دو فیلم یعنی سه هفته ای که قرار بود در تعداد هفته های اکران این فیلم ها محاسبه نشود و نیز باتوجه به افزایش آمارهای مربوط به کرونا، تهیه کننده فیلم «شنای پروانه» از ادامه اکران فیلم خود از روز ۲۵ تیر انصراف داد ولی با مخالف شورای صنفی نمایش و جلسه هایی که برگزار شد فعلاً اکران آن ادامه دارد.

تمام این تلاش ها برای اکران فیلم هایی که میتوانند در جذب مخاطب مؤثر باشند در حالی انجام می شود که در پی تداوم شیوع کرونا، سینماهای زیرمجموعه شهرداری تهران با استناد به تأکید ستاد مبارزه با کرونا (corona) تعطیل شده اند.

آمار فروش فیلم های در حال اکران در سینمای ایران,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

از دیگر فیلم هایی که در حال حاضر روی پرده هستند به «یلدا» با فروش ۶ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان فروش، مستند «جایی برای فر شته ها نیست» با فروش حدود ۶ میلیون تومان و مستند «صحنه هایی از یک جدایی» با فروش حدود سه میلیون تومان میتوان اشاره کرد.

هفته قبل شورای صنفی نمایش اعلام‌کرد که فیلم «آنجا همان ساعت» ساخته سیروس الوند با یک هفته تأخیر از چهارشنبه هفته آینده روی پرده میرود ولی باتوجه به شرایط جدید باید دید سیروس الوند که پیشتر تصمیم داشت فیلمش را آنلاین اکران کند، به نمایش آن در سینماهای نیمه تعطیل رضایت می دهد؟!

آمار و ارقام این گزارش براساس آمار درج شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) است که تا لحظه ارسال گزارش ثبت شده بود.

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of