توقف پرفروش‌ترین تئاتر تاریخ/ شبح اپرا به خاطرات پیوست

تهیه کننده این نمایشگاه اظهار‌کرد اجرای نمایش پرهزینه ای چون “شبح اپرا” آن هم با رعایت مقررات فاصله گیری اجتماعی صرفه اقتصادی ندارد.

 تئاتر موزیکال “شبح اپرا” که از سال ۱۹۸۶ تا به حال در سالن “هر مجستی” (Her Majesty) لندن اجرا می شد، به علت شیوع کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن تعطیل شد.

دست اندرکاران این تئاتر قدیمی و پرسابقه با شیوع کرونا از ماه مارس (اسفند ۹۸- فروردین ۹۹) تمام اجراهای خود را به حال تعلیق درآوردند و حالا قرار است برای همیشه بکار خود پایان دهند.

کامرون مکینتاش تهیه کننده این نمایش موزیکال خسارت مالی ناشی از شیوع کرونا را مسبب این تصمیم می داند. به موجب این تصمیم، شبح اپرا دیگر روی صحنه سالن هر مجستی نمی رود ولی تور جهانی آن همچنان ادامه خواهد داشت. این نمایش در بخشی از همین تور در حال حاضر در کره جنوبی روی صحنه می رود.

خبر توقف اجرای این نمایش مشهور در لندن در حالی منتشر می شود که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به تازگی اعلام کرده بود سالن های تئاتر این کشور میتوانند از اول اوت (۱۱ مرداد) با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه فعالیت خود را از سرگیرند.

مکینتاش در یادداشتی که چهارشنبه گذشته در روزنامه ایونینگ استاندارد منتشر کرد، بعضی از شیوه نامه های جدید کرونایی را دلیل تعطیلی این نمایش دانست و گفت اجرای نمایش پرهزینه ای چون شبح اپرا آن هم با رعایت مقررات فاصله گیری اجتماعی صرفه اقتصادی ندارد.

تئاتر شبح اپرا,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

به گفته این تهیه کننده تئاتر، حتی در نبود اصل فاصله اجتماعی نیز تیم این نمایش برای از سرگیری فعالیت خود به دستکم چهار ماه زمان نیاز داشتند.

شبح اپرا (The Phantom of the Opera) یک تئاتر موزیکال از اندرو لوید وبر است که براساس رمانی فرانسوی به همین نام به قلم گاستون لورو ساخته شد. این نمایش که رکورد طولانی ترین اجرا در برادوی و وست اند را در اختیار دارد، در سال ۱۹۸۶ جایزه الیور و در سال ۱۹۸۸ جایزه تونی برای بهترین تئاتر موزیکال را بدست آورد.

شبح اپرا تاکنون در مجموع ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در جهان فروش کرده و پرفروش ترین تئاتر تاریخ است.

منبع: ایرنا

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of