بازی تاج و تخت، بهترین سریال قرن بیست‌ویکم از نگاه مخاطبان

مجموعه تلویزیونی درام- فانتزی بازی تاج و تخت در یک نظرسنجی برای انتخاب شایسته ترین مجموعه تلویزیونی قرن، از سد رقبایی مانند برکینگ بد و چرنوبیل گذشت و به صدر فهرست رسید. در این لیست سریال های محبوب دیگری مانند استرنجر تینگز، دکتر هو و شرلوک هم حضور داشتند که همه در پنج ردیف اول جای گرفتند.

مجموعه تلویزیونی درام- فانتزی بازی تاج و تخت محصول شبکه اچ.بی.او طبق رمان پرفروش نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر. آر. مارتین ساخته و از ماه آوریل سال ۲۰۱۱( فروردین ماه ۹۰) تا مه ۲۰۱۹( اردیبهشت ماه ۹۸) پخش شد. این مجموعه تلویزیونی به ادغام یک ایده فانتزی با شخصیت های واقع گرایانه و خلق ترکیبی از این دو عنصر شناخته می شد که تا آن هنگام در قاب تلویزیون بی سابقه بود.

بازی تاج و تخت که در هشت فصل خود چندین خط داستانی را دنبال می کند، رکورد تعداد بیننده در بین برنامه های اچ.بی.او را در اختیار دارد. این سریال علاوه بر دریافت جوایز متعدد در شاخه های مختلف، سال گذشته با نامزدی در ۳۲ بخش جوایز امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین نامزدی برای این جوایز در یک فصل را به نام خود ثبت کرد. این اقتباس تلویزیونی در هشت فصل خود در مجموع ۱۶۱ بار کاندید دریافت جوایز امی شد و تعدادی جایزه برد.

سال قبل نیز رامین جوادی آهنگ ساز آلمانی ایرانی تبار، برنده جایزه شایسته ترین آهنگ ساز سریال در بخش هنرهای خلاق جایزه امی برای آهنگسازی سریال تاج و تخت شد.

منبع: اسکرین رنت

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of