بعد از هدیه دادن کودک در تلویزیون ایران، اهدای کودکان به میهمانان یک برنامه تلویزیونی در کشور پاکستان جنجال افرین شد

 

قسمتی از برنامه ماه عسل شبکه سوم سیما که در آن بچه‌ای به زوج مهمان برنامه «هدیه» داده شده حسابی در میان مردم سر و صدا به پا کرد و مخالفان سرسخت خود را داشت. حالا در پاکستانی برنامه‌ای تلویزیونی با همین روند حسابی جنجالی شده است.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0717/16.06/78759_368.jpg

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0717/16.06/78754_154.jpg

برنامه‌ای تلویزیونی در پاکستان به هدیه‌های عجیب و غریبش مشهور است: خودروهای گران قیمت؛موتورسیکلت‌های لوکس؛ وسایل خانه و مسافرت‌های خارجی طولانی. به همین خاطر این برنامه با دکور پر هزینه‌اش در ماه مبارک رمضان بینندگان بسیاری دارد و هر قسمت آن مردم را به هیجان می‌آورد. هدیه دادن دو نوزاد در این برنامه اما میلیون‌ها بیننده را پای تلویزیون میخکوب کرده و حالا جنجالی زیادی را در این کشور به پا کرده است.

در یک قسمت دو زوج مهمان این برنامه تلویزیونی بودند که سالها آرزوی داشتن بچه را داشتند. پس از حرفهای این زوج‌ها درباره اینکه بارها تا مرز طلاق به خاطر نداشتن بچه رفته‌اند در لحظه‌ای حساس مجری برنامه هدیه دادن دو نوزاد بی‌سرپرست را به این زن و شوهرها اعلام کرد که با واکنش احساسی آنها روبرو شد و همه را مبهوت کرد.

امیر لیاقت حسن، مجری این برنامه که به خاطر جایزه‌های عجیب و غریب این برنامه مشهور شده روی آنتن برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که در سال نوی میلادی، بابانوئل هدایای به آدم‌ها می‌دهد. برای ما مسلمانان،رمضان ماه بسیار خاصی است و خوشحال کردن مردم و هدیه دادن به آنها مهم است. او پس از آن نوزدای به نام فاطیما که گفته می‌شود از سوی پدر و مادرش در شهر کراچی رها شده به یکی از زوج‌ها داد تا به گفته خودش آن‌ها را به آرزویش برساند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0717/16.06/78757_449.jpg

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد که موسسه‌ای خیریه این نوزاد را در شهر کراچی پیدا کرده و آن را به این برنامه تلویزیونی داده است. آقای ریاض که حالا به عنوان پدر جدید فاطیما شناخته می‌شود ۱۴ سال در انتظار فرزند و در این برنامه در حالی که بغض کرده بود گفت: وقتی این بچه را بغل کردم مثل آن بود که فرشته‌ای آمده است. پس از هدیه دادن فاطیما به این زوج،نوزادی هم به زوج دیگری که در کنار آن‌ها نشسته بودند داده شد.

ثریا بلقیس هم به همراه همسرش ۱۷ سال در انتظار داشتن بچه بوده‌اند. در این برنامه زنده تلویزیونی تعدادی از تماشاگران در استودیو حضور دارند که هدیه دادن بچه‌ها با واکنش احساسی و گریه کردن تعدادی از آنها روبرو شد. دکور این برنامه برای ماه رمضان بسیار پرهزینه بوده و در کف آن یک آکواریوم قرار دارد و به همین خاطر نظر خیلی‌ها را به خود جلب کرده‌است.

منتقدان این اقدام اعلام کرده‌اند که مسئولان این برنامه تلاش کرده‌اند با سوء‌استفاده از یک نوزاد بی‌سرپرست تعداد بیننندگان خود را بالا ببرند و نظر مردم را به خود جلب کنند. به گفته آنها احتمال دارد که برنامه‌های دیگر هم به همین خاطر اقدام به تقلید از این کار کنند تا با سوء‌استفاده از بچه‌های بی‌سرپرست خود را مشهور کنند. یکی از حامیان حقوق کودکان پاکستان اعلام کرده که این اقدام توهینی به بچه‌هاست که از آنها به عنوان «هدیه» استفاده شده است.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/0717/16.06/78758_619.jpg

 

به گفته سیما جمالی،مسئول رفاه کودکان ایالت سند،بچه‌ها وخانواده آنها با این اقدام در برنامه زنده تلویزیونی که میلیون‌ها بینننده دارند در آینده انگشت‌نما می‌شوند و حتی ممکن است همه زندگی این بچه‌ها را خراب کند؛ چون همه حالا آنها را می‌شناسند و همه می‌دانند که این نوزاد به این خانواده «هدیه» داده شده است. وی با انتقاد شدید از این اقدام گفت: شما بچه را مانند یک ماشین،لپتاپ یا هر هدیه دیگری به یک زوج دادید. این یک توهین است اگر واقعاً قصد کار خیری را داشتید باید دادن سرپرستی یک بچه را در خفا انجام می‌دادید.

—————

منبع: کافه سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

4
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
بی سرزمینپارسا صالحیsayehmashauekhi Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Member
Member

مگه میشه بچه هدیه داد

بی سرزمین
Member
Member
بی سرزمین

DarkLight:توی برنامه ماه عسل در ایران ابتدا تمام مراحل اداری و تحقیقاتی کار تکمیل شده بود و برای همین هم از هیچ نظری مشکلی در کار نبود. اما باید دید در این برنامه چی کار کردن؟ در ضمن کار برنامه ماه عسل با کاری که اینا می کنن خیلی فرق داشت، ماه عسل هدفش تقویت روحیه امید و خود باوری و توکل بر خدا و صبر بود اما اینا فقط به دنبال بر آورده کردن آرزوهای دنیوی و مادی هستند و از همین دکورشون میشه فهمید که دارن در اصل چی رو تبلیغ می کنن. تنها هدف ماه عسل: ما… ادامه »

پارسا صالحی
Member
Member
پارسا صالحی

توی برنامه ماه عسل در ایران ابتدا تمام مراحل اداری و تحقیقاتی کار تکمیل شده بود و برای همین هم از هیچ نظری مشکلی در کار نبود. اما باید دید در این برنامه چی کار کردن؟ در ضمن کار برنامه ماه عسل با کاری که اینا می کنن خیلی فرق داشت، ماه عسل هدفش تقویت روحیه امید و خود باوری و توکل بر خدا و صبر بود اما اینا فقط به دنبال بر آورده کردن آرزوهای دنیوی و مادی هستند و از همین دکورشون میشه فهمید که دارن در اصل چی رو تبلیغ می کنن.

sayehmashauekhi
Guest
Member
sayehmashauekhi

نمیگم خیلی این رفتار خوبه. اما واقعا مگه خدا بچه هامون رو به ما هدیه نداده ؟ چرا در باره ی همه چی جبهه میگیریم ما آدما ؟