برگزاری جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ در حالت تعلیق!

در سایه کرونا (corona) بر دنیا، امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه دیروز در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد قرنطینه (Quarantine) اجتماعی تا ۱۱ ماه می ادامه می یابد و هیچ فستیوالی اجازه نخواهد داشت حداقل نیمه جولای برگزار شود.

این سخنان جشنواره فیلم کن را متزلزل تر از همیشه کرد برای این که سازمان دهندگان هر چند تاریخ مشخصی برای برگزاری آن تعیین نکرده بودند اما احتمال برپایی آن را در اواخر ژوئن و اوایل جولای اعلام کرده بودند.

دیگر رویداد مهم فرانسه که در محاق می رود رقابت های دوچرخه سواری مشهور تور دو فرانس است که قرار بود از ۲۷ ژوئن تا ۱۹ جولای برگزار شود.

سازمان دهندگان جشنواره فیلم کن قبلاً گفته بودند که این جشنواره باید از مقامات کارت سبز بگیرد که حاوی وزیر بهداشت، وزیر کشور، مقامات محلی استان و شورای شهر کن خواهد بود تا بتوان هفتادو سومین دوره این رویداد را در اواخر ژوئن و اوایل جولای برگزار کرد.

به تاخیر انداختن بیشتر جشنواره تا اواخر جولای یا اوایل آگوست با توجه به توریستی بودن این منطقه می تواند با تجمع جمعیت در فصل تعطیلات عمومی روبرو شود.

در عین حال فصل جشنواره های پایان تابستان و پاییزه با جشنواره هایی چون ونیز، تورنتو و سن سباستین پر است.

مقامات جشنواره فیلم کن هنوز درباره اظهارت ماکرون چیزی نگفته اند.

فرانسه که از ۱۷ مارس قرنطینه عمومی را اجرا کرده یکی از کشورهای درگیر جدی با ویروس کرونا است و تا به حال بیش از ۹۸ هزار نفر به آن مبتلا شده و نزدیک به ۱۵ هزار نفر جان باخته اند.

منبع:variety.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of