برندگان مراسم SAG معرفی شدند/ درخشش دوباره واکین فینیکس؛ انگل بهترین فیلم انتخاب شد

بیست و ششمین دوره مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران سینما (SAG) که شب پیش (به وقت آمریکا و صبح ۳۰ دی به وقت ایران) برگزار شد برای اولین بار یک فیلم خارجی زبان را بعنوان برنده جایزه اصلی خود برگزید.

” انگل” در حالی جایزه برترین گروه بازیگران فیلم سینمایی را از آن خود کرد که ” تاج”  نت فلیکس هم برترین مجموعه دارم تلویزیونی و خانم” میزل شگفت انگیز ” برترین کمدی تلویزیونی شد.

” انگل” در کنار رقبایی چون” ایرلندی”،” روزی روزگاری در هالیوود”،” جوجو خرگوش” و” بامب شل” برنده جایزه اصلی شد و” خانم میزل شگفت انگیز ” پیروزی خود را با پشت سرگذاشتن مجموعه تلویزیونی موفقی چون” فلی بگ” بدست آورد.

فیلم موفق” پارازیت” یا” انگل” با فروش ۱۴۰ میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی خود یکی از رقبای بزرگ فصل جوایز امسال بوده است. این در حالیست که فیلم موفقی چون “۱۹۱۷” که روز قبل جایزه بهترین فیلم انجمن تهیه کنندگان را دریافت کرد، اصلا برای کسب جایزه اصلی انجمن بازیگران کاندید هم نشده بود.

“انگل” برای گروه بازیگرانش شامل لی سون کیون، سونگ کانگ هو، چوی وو- شیک، چو یئو- جیونگ و پارک سو- دام موفق به کسب این جایزه شد.

خواکین فینیکس هم برای بازی در”جوکر” بعنوان بهترین هنرمند مرد انتخاب شد و باعث شد تا یکی از اجراهای نادر در فیلمی وحشتناک که از کتابی کمیک ساخته شد، موفق به کسب این جایزه شود. او در هنگام دریافت جایزه اش که وی را در جایگاه جوکر”شوالیه تاریکی” قرار داده است از بازیگر فقید نقش جوکر در آن فیلم به یاد آورد و خاطرنشان کرد: مناینجا روی شانه های بازیگر محبوبم هیث لجر ایستاده ام.

رنه زلوگر هم برای بازی در سال های آخر زندگی نقش جودی گارلند در فیلم” جودی” جایزه برترین هنرپیشه زن نقش اصلی را گرفت. وی در این فیلم بسیاری از آهنگ های این شخصیت را نیز خوانده است.

برد پیت نیز به عنوان بهترین هنرپیشه مرد نقش مکمل برای بازی در نقش یک بدلکار در فیلم” روزی روزگاری در هالیوود” تارانتینو انتخاب شد. او به شوخی گفت: این جایزه را به پروفایل تیندر (شخصیت فیلم) اضافه می کنم.

مراسم SAG سال 2020,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

لورا درن نیز از فیلم” داستان ازدواج” موفق به کسب جایزه برترین بازیگر زن نقش مکمل شد. وی در نقش یک وکیل طلاق در این فیلم ظاهر شده است. او از بروس درن و دایان لاد تشکر کرد و گفت: اگر آنها نبودند، اینجا نمی بود.

هر چهار برنده این جوایز نامزد جوایز اسکار ۲۰۲۰ هم هستند.

در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد انجمن بازیگران به رابرت دنیرو اهدا شد. همان طور که از پیش گفته شده بود وی این جایزه را از دست لئوناردو دی کاپریو دریافت کرد.

در بخش گروه بدل کاری یک فیلم سینمایی نیز” انتقامجویان:پایان بازی” به عنوان برنده انتخاب شد.

در بخش تلویزیون پیتر دینکلیج از سریال” بازی تاج و تخت” به عنوان بهترین بازیگر مرد سریال درام انتخاب شد و جایزه بازیگر زن یک سریال درام به جنیفر آنیستون برای” برنامه صبحگاهی” رسید.

جایزه بهترین بازیگر مرد سریال کمدی به تونی شالهوب برای” خانم میزل شگفت انگیز ” رسید و جایزه بهترین بازیگر زن سریال کمدی را فیبی والر- بریج برای” فلی بگ” از آن خود کرد.

سام راک ول برای” فاسی/ وردون” جایزه بازیگر مرد یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه را دریافت کرد و بهترین بازیگر زن یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه نیز میشل ویلیامز برای همین سریال شد.

جایزه گروه بدل کاری یک سریال کمدی یا درام نیز به” بازی تاج و تخت” رسید.


منبع: مهر


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of