برندگان جوایز اسپریت ۲۰۲۰ معرفی شدند/ بهترین‌های سینمای مستقل آمریکا چه کسانی هستند؟

شنبه شب به وقت آمریکا( یک شنبه صبح ۲۰ بهمن به وقت ایران) جوایز اسپریت به شایسته ترین اثرهای سینمای مستقل آمریکا تقدیم شد. این مراسم در سانتا مونیکا برگزار شد و برندگانش را شناخت.

در این مراسم« وداع» ساخته لولو وانگ بعنوان بهترین فیلم انتخاب گردید و آدام سندلر و رنه زلوگر جوایز برترین بازیگران مرد و زن سال را از آن خویش کردند.

لیست جامع برندگان این چنین است:

بهترین فیلم:« وداع»

سایر نامزدها:« زندگی پنهان»،« کلمنسی»،« داستان ازدواج»،« الماس های تراش نخورده»

برترین کارگردانی:بنی و جاش سفدی برای« الماس های تراش نخورده»

دیگر نامزدها:رابرت ایگرز برای« فانوس دریایی »، آلما هارل برای« پسر عسلی»، جولیوس اونا برای« لوس»، لورنا اسکافاریا برای« شیادان»

شایسته ترین فیلم اول:« خرخوان»

دیگر نامزدها:« صعود»،« دیان»،« آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»،« اسب وحشی»،« دیروز می بینمت»

برترین هنرپیشه نقش اول زن:رنه زلوگر برای« جودی»

سایر نامزدها:کارن آلن برای« کولول»، هونگ چائو برای« راه های راندن»، الیزابت ماس برای« بوی او»، ماری کی پلیس برای« دیان»، آلفری وودوارد برای« کلمنسی»

بهترین هنرپیشه نقش اول مرد:آدام سندلر برای« الماس های تراش نخورده»

سایر نامزدها:کریس گالوست برای« به من آزادی بده»، کلوین هریسون جونیور برای« لوس»، رابرت پتینسون برای« فانوس دریایی »، ماتیاس اسکون آرتس برای« اسب وحشی»

برترین بازیگر نقش مکمل زن:ژائو شوژن برای« وداع»

دیگر نامزدها:جنیفر لوپز برای« شیادان»، تیلور راسل برای« امواج»، لورن اسپنسر برای« به من آزادی بده»، اکتاویا اسپنسر برای« لوس»

شایسته ترین هنرمند نقش مکمل مرد:ویلم دفو برای« فانوس دریایی »

دیگر نامزدها:نوآ جوپ برای« پسر عسلی»، شیا لبوف برای« پسر عسلی»، جاناتان میجرز برای« آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»، وندل پیرس برای« نی سوزان»

بهترین فیلمنامه:« داستان ازدواج» نوشته نوآ بومباک

« الماس های تراش نخورده» نوشته برادران سفدی و رونالد برونستاین،« کلمنسی» نوشته چینونی چوکوو،« پرنده بلند پرواز» نوشته تارل آلوین مک کرینی، جیسون بگو و شان اسنایدر برای« به سمت گرد و غبار»

برترین فیلمنامه نخست:فردریکا بیلی و استفون بریستول برای« دیروز تو را می بینم»

دیگر نامزدها:« راه های راندن»،« BLOW THE MAN DOWN»،« علف سبزتر»،« بیکران شب»

بهترین تصویربرداری:« فانوس دریایی »

سایر نامزدها:« شیادان»،« پسر عسلی»،« همسر سوم»،« نیمه تابستان»

بهترین تدوین:« الماس های تراش نخورده»

دیگر نامزدها:« همسر سوم»،« شمشیر اعتماد»،« فانوس دریایی »،« به من آزادی بده»

برترین مستند:« کارخانه آمریکایی»

سایر نامزدها:« آپولو ۱۱»،« برای سما»،« سرزمین عسل»،« جزیره ی روح های گرسنه»

برترین فیلم بین المللی:« انگل» از کره جنوبی

دیگر نامزدها:« زندگی نامریی» از برزیل،« بینوایان» از فرانسه،« پرتره یک بانو در آتش» از فرانسه،« چالش» از پرو،« یادگاری» از بریتانیا

برنده جایزه رابرت آلتمن:« داستان ازدواج»


منبع: مهر


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of