بازیگران زن از صداپیشگی شخصیت‌های سیاه پوست انصراف دادند

کریستن بل و جنی اسلیت از صداپیشگی برای شخصیت های سیاه پوست کناره گیری کردند.

 جنی اسلیت بعد از سه فصل از صداپیشگی در سریال انیمیشن “دهان گنده” کناره گیری کرد. وی که بازیگری سفید پوست است در این مجموعه به جای یک شخصیت سیاه پوست به اسم “میسی فورمن- گرین والد” صداپیشکی می کرد. در سال های گذشته از انتخاب اسلیت برای این نقش و نیز انتخاب “هنک آزاریا “برای نقش “آپو” در سریال انیمیشن “سیمپسون ها” و”الیسون بری” در نقش “دایان انگوین” در سریال “بوجک هورسمن” انتقاد شده بود.

اسلیت در صفحه ی اینستاگرامش می نویسد: “در ابتدای سریال، با خود به این نتیجه رسیدم که صداپیشگی من در نقش “میسی” مجاز است زیرا مادر وی یهودی و سفیدپوست است – مثل من. اما “میسی” شخصیتی سیاه پوست است و این شخصیت ها در یک سریال انیمیشن باید به صداپیشگان سیاه پوست سپرده شود.”

کریستن بل و جنی اسلیت,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهانکریستن بل

وی در ادامه نوشته است: هنگامی که به ذات و نحوه ی ظهور خود در کمدی نگاه می کنم، می بینم که اشتباهاتی در این راه مرتکب شده ام. گذشته را نمی توانم تغییر دهم، ولی می توانم مسوولیت تصمیماتم را بپذیرم. به مشارکت در امور ضد- نژادستیزانه ادامه خواهم داد تا در خصوص پیام آثارم تأمل بیشتری کرده باشم، تا به بازخوردها اهمیت دهم و آنها را پذیرا باشم، و تمام تلاشم را انجام داده باشم تا مسوولیت اشتباهاتم را وقتی بخشی از مشکل هستم قبول کنم. مهم تر از هر چیز، خطاب به تمامی افرادی که رنجیده اند: بسیار متأسفم. صدای سیاهان باید شنیده شود. جان سیاهان مهم است.”

نت فلیکس ژوئیه گذشته سفارش فصل چهارم، پنجم و ششم سریال “دهان گنده” را صادر کرد. این شبکه با “نیک کرال”، “اندرو گلدبرگ”، “مارک لوی” و “جنیفر فلکت” قراردادی چندساله بسته است. کمپانی “بروتوس پینک” که این سریال را تولید کرده در حال توسعه ی یک اسپین آف به اسم”منابع انسانی” است. “نیک کرال”، “جان مولانی”، “جسی کلاین”، “جیسون مانتزوکاس”، “فرد آرمیسن”، “مایا رودلف” و “جوردن پیل” من جمله صداپیشگان این سریال بوده اند.

منبع: ایران آرت

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of