«در انتظار بربرها» فیلم جدید «جانی دپ» بر پرده سینماها

جانی دپ در این فیلم نقش افسر سرد و بی‌رحمی را بازی می‌کند که به گفته کارگردان گرچه داستان آن در یک پاسگاه دور مرزی در دل صحرا اتفاق می‌افتد، به دنیای امروز ما کاملا مرتبط است.

«در انتظار بربرها» (Waiting For The Barbarians) بر اساس داستانی به همین نام نوشته «جان ماکسول کوتسی» نویسنده معروف اهل آفریقای جنوبی ساخته شده است. کوتسی علاوه بر جایزه نوبل ادبیات، دو دوره برنده جایزه ادبی «من بوکر» شده است.

در روند تبدیل داستان به فیلمنامه برخی عناصر ضروری رمان از بین رفته است که تنها مخاطبانی که رمان را خوانده باشند در تماشای فیلم متوجه این تفاوت‌ها می‌شوند.

جانی دپ,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

جانی دپ، مارک رایلنس، رابرت پتینسن و گرتا اسکاچی بازیگران اصلی فیلم هستند که نخستین بار یک ماه پیش در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد.

«سیرو گوئرا» کارگردان کلمبیایی، که دو فیلم پیشین او «آغوش مار» (Embrace of the Serpent) و «پرندگان گذرگاه» (Birds of Passage) مورد توجه و تحسین بین‌المللی قرار گرفته است، در آثار خود چشم‌اندازی تازه به تاریخ آمریکای لاتین می‌گشاید، که تا امروز کمتر بر پرده سینماها دیده شده است. «در انتظار بربرها» نخستین فیلم انگلیسی‌زبان این فیلمساز در همان مسیر است که با انتخاب هوشمندانه گروه بازیگرانش داستانی درباره مستعمرات، تبعیض و ظلم جوامع استعمارگر را به تصویر می‌کشد.

جانی دپ,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان  جانی دپ و سیرو گوئرا

داستان «در انتظار بربرها» در یک مستعمره‌ دورافتاده در مرز یک امپراتوری بی‌نام روی می‌دهد. قاضی دادگاه بخش و مدیر این مستعمره مرزی (رایلنس) به دنبال یک بازنشستگی آسان است. او و همکارانش در این شهر به آرامی و به‌صورت مسالمت‌آمیز با بومیان آزاد که به آن‌ها «بربر گفته» می‌شود زندگی می‌کنند؛ اما با آمدن سرهنگ جول (دپ) آرامش مستعمره به هم می‌ریزد. وظیفه سرهنگ گزارش فعالیت‌های بربرها و وضعیت امنیتی در مرز است.


منبع:euronews.ir


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of