افتتاح جشنواره «سن سباستین» با فیلمی از وودی آلن

این بار دوم است که وودی آلن جشنواره را افتتاح می کند. نخستین بار در سال ۲۰۰۴ بود که توانست جایزه «دونوستیا» را برای فیلم «ملیندا و ملیندا» کسب کند.

فیلم وودی آلن آغازگر ۶۸مین جشنواره فیلم «سن سباستین» در ماه سپتامبر خواهد بود.

فیلم «فستیوال ریفکین» ساخته «وودی آلن» جشنواره «سن سباستین» را افتتاح می کند.

یازده ماه پیش ساختمان «کورسال» سن سباستین میزبان اعلام اولیه اکران فیلم وودی آلن بود که از سوی چپگراهای حزب باسکه بایکوت شده بود با این وجود با استقبال گرم شهردار و مردم سن سباستین روبرو شد.

این دومین بار است که وودی آلن جشنواره را افتتاح می کند. نخستین بار در سال ۲۰۰۴ بود که توانست جایزه «دونوستیا» را برای فیلم «ملیندا و ملیندا» کسب کند.

طی چهار دهه گذشته فیلم های «منهتن» «زلیگ» «راز قتل منهتن» «رُز ارغوانی قاهره» «امتیاز نهایی» «ویکی کریستینا بارسلونا» «هرچه نتیجه دار باشد» و«مرد بی منطق» از«وودی آلن» در فستیوال«سن سباستین» اکران شده اند.

وودی آلن کمدین، هنرپیشه، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان آمریکایی است. آلن فعالیت حرفه ای خود را بعنوان نویسنده کتاب های طنز و سپس یک کمدین روی صحنه شروع کرد و سپس در دههٔ ۶۰ میلادی فعالیت فیلم سازی خود را شروع کرد. وی ۱۹ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده است که این جوایز شامل یک جایزه اسکار «بهترین کارگردانی» برای فیلم «آنی هال» و سه جایزه اسکار «بهترین فیلمنامه غیراقتباسی» است.

فیلم وودی آلن در جشنواره سن سباستین,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
منبع: تسنیم
 
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of