اسکار ۲۰۱۴: معرفی نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن

سالی هاوکینز، ۳۷ ساله: جاسمین غمگین

شخصیت او در فیلم: او نقش خواهر قهرمان اصلی داستان را بازی می کند که در زندگی بدبیاری بزرگی آورده است.

سابقه در جوایز اسکار: این اولین نامزدی این بازیگر انگلیسی برای جوایز اسکار است. ولی او به خاطر همین نقش در جوایز بفتا و گلدن گلوب نیز نامزد شده بود. او در سال ۲۰۰۹ به خاطر ایفای نقش پاپی در فیلم مایک لی به نام "بی غم" جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اصلی را دریافت کرد.

نظر منتقدان: دیوید ادلستاین در مجله نیویورکر می نویسد:" تماشاگر هیچگاه نمی تواند نقش آفرینی سالی هاوکینز را پیش بینی کند. او برخلاف کیت بلانشت می تواند به سادگی خود را به حماقت بزند، خام رفتار کند و بدون مقدمه و بالفعل باشد."

جنیفر لارنس ، ۲۳ ساله: کلاهبرداری آمریکایی

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/hustle/Jennifer-Lawrence-in-American-Hustle-2013-Movie-Image.jpg

شخصیت او در فیلم: او نقش روزالین، زن جوان اروینگ روزنفلد ( با بازی کریستین بیل) را ایفا می کند. شخصیت وی براساس زندگی واقعی همسر جوان یک کلاهبردار که در عالم واقعیت با اف بی آی همکار کرده بود، نوشته شده است.

سابقه در جوایز اسکار: او در حال حاضر از دختران طلایی هالیوود است و این سومین نامزدی وی در جوایز اسکار است. او در سال ۲۰۱۰ به خاطر بازی در فیلم "زمستان استخوان سوز" در بخش بهترین بازیگر زن نقش اول نامزد شد و در سال ۲۰۱۲ هم به خاطر فیلم "دفترچه امید بخش" که همکاری دیگری با دیوید او راسل کارگردان کلاهبرداری آمریکایی بود ، جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

نظر منتقدان: لیام لیسی در روزنامه گلوب اند میل می نویسد:" در فیلمی پر ماجرا که مثل یک بطری شامپاین پر از حباب و آماده ترکیدن است ، جنیفر لارنس در هر صحنه ای که حاضر می شود در این بطری آماده انفجار را باز می کند. بازی همه هنرپیشه های این فیلم و به خصوص جنیفر لارنس جای تقدیر دارد. او در حال حاضر مهم ترین پرنسس هالیوود جلوی دوربین است."

لوپیتا نیونگ او، ۳۱ ساله: ۱۲ سال بردگی

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1000/11.17/140209105348_3.jpg

شخصیت او در فیلم: او نقش پتسی یک دختر برده را که در یک مزرعه پنبه کار می کند بازی می کند.

سابقه در جوایز اسکار: این اولین حضور وی در جوایز اسکار و اولین بازی او در یک فیلم بلند است. او قبلا در سریالهای تلویزیونی در کشور کنیا بازی می کرده است.

نظر منتقدان: پیتر تراورس در مجله رولینگ استون می نویسد:"لوپیتا نیونگ او از یک خانواده کنیایی و یک هنرپیشه جوان است که نقش خود را در این فیلم با وقار و استحکام بازی می کند."

جولیا رابرتز، ۴۶ ساله: ماه اوت : شهرستان اوسیج

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1000/11.17/140209105350_4.jpg

شخصیت او در فیلم: او نقش یکی از دختران خانواده را ایفا می کند که مادر بیمار آنها که به مصرف داروی معتاد است پس از گم شدن پدرشان آنها را به خانه فرا می خواند.

سابقه در جوایز اسکار: جولیا رابرتز تاکنون چهار بار در جوایز اسکار نامزد شده است . در سال ۱۹۹۰ به خاطر فیلم "مگنولیاهای فولادین" در بخش بازیگر زن نقش مکمل، در سال ۱۹۹۱ به خاطر فیلم "زن زیبا" در بخش بازیگر زن نقش اصلی نامزد شد و در سال ۲۰۰۱ به خاطر فیلم "ارین براکوویچ " جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را دریافت کرد.

نظر منتقدان: کلودیا پویج در روزنامه یو اس آ تودی می نویسد: "این نقش از نظر عاطفی پخته ترین و چندلایه ترین بازی جولیا رابرتز است."

جون اسکویب ، ۸۱ ساله: نبراسکا

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1000/11.17/140209105351_5.jpg

شخصیت او در فیلم: او نقش همسر شخصیت اصلی فیلم را بازی می کند.

سابقه در جوایز اسکار: جون اسکویب یک هنرپیشه موفق و معتبر تئاتر و این اولین نامزدی وی در جوایز اسکار است. شاید نزدیک ترین تماس وی با جوایز اسکار را بتوان بازی وی در فیلم "درباره اشمیت" تلقی کرد . این فیلم محصول سال ۲۰۰۲ بود و دو بازیگر اصلی آن جک نیکلسون و کتی بیتس در اسکار آن سال نامزد شدند.

نظر منتقدان: میک لاسال در روزنامه سانفرانسیسکو کرونیکال می نویسد: "نقشی که جون اسکویب در این فیلم بازی می کند یک شخصیت بسیار موثر است هر چند گاهی به شکل خنده داری موقعیت و زندگی این شخصیت بسیار نامطلوب می شود. اما از روی اراده و لطافت طبع وی در نهایت می توان دریافت که او در حقیقت همان زن زیبا و جذابی است که قهرمان داستان سالها پیش با وی ازدواج کرده است."

————–

منبع: بی  بی  سی

ممکن است شما دوست داشته باشید

4
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
P78afshin hafeziمحمد رضاreza alizade Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
P78
Member
Member
P78

به نظر من (که "جزمین غمگین"/ "کلاهبرداری آمریکایی" و "12 سال بردگی") رو دیدم می تونم بگم بازی همشون حد اقل بسیار خوب بود. بازی هاوکینگ که واقعا خوب بود. بازی جنیفر فوق العاده بود. واقعا واقعا دقیق و ظریف بازی می کرد که به نظرم واقعا واقعا مستحق اسکار دومش هست! بازی نیانگو هم وحشتناک زیبا بود. به نظرم اینده فوق العاده درخشانی داره. بین این ها به نظرم حق جنیفره که اسکار بگیره چون بازیش بینهایت ظریف و دقیق بود ولی در عوض بازی نیانگو هم فوقالعاده بود. ولی با توجه به اینکه جنیفر پارسال هم اسکار گرفته… ادامه »

afshin hafezi
Member
Member
afshin hafezi

احمد:بنظرم در چندسال اخیر یکی از بی خود ترین بخش اسکار نقش مکمل زنش است.واقعا نامزدی درش راحت شده و بازیگرا بدون اینکه کار و حضور خاصی داشته باشند نامزد و حتی برنده میشوند برعکس بخش مکمل مرد همیشه بخش سخت و پر دردسری است. بنظرم باید برای این بخش بیشتر تحقیق بشه و فقط دنبال نقش مکمل توی فیلم های اسکاری نباشند. (این رسم اسکار است که چند فیلم رو گلچین میکنه و تو همه بخش ها از بین اون فیلم ها انتخاب میکنه و راحت چشمش رو روی بقیه میبنده) #مثلا اگه لوپیتا با اون بازیش میتونه نامزد… ادامه »

محمد رضا
Guest
Member
محمد رضا

بنظرم در چندسال اخیر یکی از بی خود ترین بخش اسکار نقش مکمل زنش است.واقعا نامزدی درش راحت شده و بازیگرا بدون اینکه کار و حضور خاصی داشته باشند نامزد و حتی برنده میشوند برعکس بخش مکمل مرد همیشه بخش سخت و پر دردسری است. بنظرم باید برای این بخش بیشتر تحقیق بشه و فقط دنبال نقش مکمل توی فیلم های اسکاری نباشند. (این رسم اسکار است که چند فیلم رو گلچین میکنه و تو همه بخش ها از بین اون فیلم ها انتخاب میکنه و راحت چشمش رو روی بقیه میبنده) #مثلا اگه لوپیتا با اون بازیش میتونه نامزد… ادامه »

reza alizade
Member
Member
reza alizade

یه حسی به من می گه اسکار رو لوپیتا نیونگ او می گیره.