اسکار استرالیا «انگل» را به عنوان بهترین فیلم سال برگزید

همین دوره جوایز بزرگ سینمای استرالیا برگزار شد و این آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی به بهترین‌های صنعت سینما در سال گذشته جایزه اهدا کرد.

فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو به عنوان بهترین فیلم سال از سوی این موسسه انتخاب شد؛ اما «روز و روزگاری در هالیوود» با برنده شدن دو جایزه (از پنج بخشی که نامزد شده بود) در رشته‌های بهترین کارگردانی برای کوئنتین تارانتینو و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای برد پیت، برنده بزرگ این جوایز بود.

این مراسم اهدای جوایز که همواره چند روز پیش از گلدن گلوب ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، در شش بخش به بهترین‌های سینمایی جایزه می‌دهد که شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بازیگر نقش مکمل زن، بازیگر نقش مکمل مرد است.

مارگو رابی، برای بازی در دو فیلم توانست در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل دو نامزدی کسب کند و برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «بمبشل» موفق به دریافت این جایزه شد. نامزدی دیگر او در این بخش مربوط به به فیلم «روز و روزگاری در هالیوود» می‌شود. تایکا وایتیتی هم جایزه بهترین فیلمنامه را برای «خرگوش جوجو» دریافت کرد. فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» در این جوایز شش نامزدی کسب کرده بود که در نهایت موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشد.

لیست کامل این جوایز به شرح زیر است:

بهترین فیلم: «انگل»

بهترین کارگردانی: کوئنتین تارانتینو برای «روز و روزگاری در هالیوود»

بهترین فیلمنامه: تایکا وایتیتی برای «خرگوش جوجو»

بهترین بازیگر مرد: آدام درایور برای «داستان ازدواج»

بهترین بازیگر زن: سائوریز رونان برای «زنان کوچک»

بهترین بازیگر مکمل مرد: برد پیت با «روز و روزگاری در هالیوود»

بهترین بازیگر مکمل زن: مارگو رابی برای «بمبشل»


منبع: باشگاه خبرنگاران


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of