اخبار هالیوود: پرفروشترین فیلم های کریسمس / تلاش آخرین قسمت هری پاتر برای موفقیت در اسکار / مریل استریپ و مارگارت تاچر!

 

کمپانی برادران وارنر تلاش گسترده‌ای را برای پایان دادن به یک دهه ناکامی فیلم‌های «هری پاتر» در کسب جایزه اسکار آغاز کرده ‌است.

سری فیلم‌های «هری پاتر» محصول کمپانی برادران وارنر با وجود ثبت رکوردهای متعدد در دنیای سینما و کسب جوایز مختلف، طی ۱۰ سال گذشته هرگز موفق به کسب جایزه اسکار نشده‌ است که این شکستی بزرگ برای این فیلم پرفروش محسوب می‌شود.

با توجه به پایان یافتن مجموعه فیلم‌های «هری پاتر»، اکنون مقامات کمپانی برادران وارنر در تلاش هستند تا قسمت آخر این فیلم با نام «هدیه‌های مرگ» موفق به کسب جایزه اسکار شود.

به گزارش روزنامه دیلی تلگراف، مقمامات این کمپانی درحال رایزنی با اعضای آکادمی اسکار هستند تا با جلب نظر مساعد آنها، «هری پاتر و هدیه مرگ» نامزد چندین جایزه اسکار ۲۰۱۲ شود تا پایان خوشی برای این فیلم پرطرفدار رقم بخورد.

این کمپانی معتبر و بانفوذ قصد دارد تا آخرین قسمت «هری پاتر» نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردانی برای «دیوید یاتس»، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «دانیل رادکلیف» و بهترین بازیگر نقش اول زن برای «اما واتسون» شود.

هفت قسمت قبلی سری فیلم‌های «هری پاتر» در سال‌های گذشته نامزد ۹ جایزه اسکار در بخش‌های مختلف شدند، اما هرگز این جایزه معتبر را کسب نکردند.

آخرین قسمت از سری فیلم‌های «هری پاتر» که جایزه بهترین فیلم کودک را از آکادمی فیلم انگلیس دریافت کرد، پرفروش‌ترین فیلم سال ‌۲۰۱۱ سینمای جهان نام گرفت که با پیشی گرفتن از «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به خود اختصاص داد.

فروش چشم‌گیر «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» موجب شد تا سری فیلم‌های «هری پاتر» با رسیدن به فروش ‌هفت میلیارد دلار، اکنون پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد که بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌ قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم‌گیر یک میلیارد و ‌۲۸۰ میلیون دلار هزینه شده است.

قسمت دوم این فیلم نوامبر ‌۲۰۰۲ با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» به کارگردانی «کریس کلومبوس» با بودجه ‌۱۰۰ میلیون دلاری به سینمای جهان آمد و فروشی بالغ بر ‌۸۷۸ میلیون دلار به‌دست‌ آورد و در جوایز بافتا جایزه بهترین فیلم کودک را کسب کرد.

سومین قسمت این فیلم در ژوئن ‌۲۰۰۴ با بودجه ‌۱۳۰ میلیون دلاری با نام «هری پاتر و زندانی آزکابان» اکران شد و فروش جهانی ‌۷۹۵ میلیون دلار را به ثبت رساند. این فیلم به کارگردانی «آلفونسو کوارون» نامزد دو جایزه اسکار بود و در جوایز بافتا فیلم منتخب تماشاگران نام گرفت.

«هری پاتر و جام آتش» چهارمین قسمت از این سری فیلم‌های پرطرفدار بود که به کارگردانی «مایک نویل» در نوامبر ‌۲۰۰۵ با بودجه ‌۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شد و فروش ‌۸۹۵ میلیون دلار را ‌به دست آورد. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردان هنری بود.

پنجمین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و محفل ققنوس» در جولای ‌۲۰۰۷ با بودجه ‌۱۵۰ میلیون دلار به کارگردانی «دیوید یتس» به روی پرده سینماهای جهان رفت و توانست فروش جهانی ‌۹۳۸ میلیون دلار را کسب کند. این فیلم در جوایز فیلم اروپا بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.

آخرین قسمت از این فیلم جولای ‌۲۰۰۹ به کارگردانی «دیوید یتس» با نام «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» با بودجه کلان ‌۲۵۰ میلیون دلار ساخته شد و فروش ‌۹۳۳ میلیون دلار را به‌همراه داشت. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری شد.

کمپانی «برادران وارنر» سال گذشته پیشنهاد ساخت سری انیمشن داستان‌های «هری ‌پاتر» را به استیون اسپیلبرگ، کارگردان صاحب‌نام سینمای هالیوود، ارائه کرد.

«ماموریت غیرممکن» پرفروش‌ترین فیلم تعطیلات کریسمس

قسمت جدید «ماموریت غیرممکن» عنوان پرفروش‌ترین فیلم هالیوود در تعطیلات کریسمس را کسب کرد.

فیلم «ماموریت غیرممکن؛ روح پروتکل» محصول کمپانی پارامونت در تعطیلات سه روزه سال جدید میلادی فروش ۳۱ میلیون دلار را در سینماهای آمریکا به دست آورد تا رتبه اول جدول پرفروش‌ترین‌ها را به خود اختصاص دهد.

«ماموریت غیرممکن» که در افتتاحیه جشنواره دوبی اکران جهانی شد، به کارگردانی براد برد مقابل دوربین رفته و بازیگران سرشناسی چون «تام کروز»، «جرمی رنر» و «سیمون پگ» در آن بازی کرده‌اند.

این فیلم که در کشورهای آسیایی به ویژه ژاپن و کره بیشترین فروش را داشته است، طی هفته آنیده در چین، ایتالیا، لهستان و آرژانتین اکران خود را آغاز می کند تا همچنان امید اول صدرنشینی در گیشه جهانی باشد.

فیلم‌برداری بخش‌هایی از «روح پروتکل» در برج‌الخلیفه دبی که بلندترین برج جهان است، انجام گرفت و البته در چند لوکیشن دیگر در مسکو، پراگ و ونکوور نیز ادامه یافت. سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» که تاکنون بیش از دو میلیارد دلار فروش جهانی داشته است، در سال‌های ‌۱۹۹۶، ‌۲۰۰۰ و ‌۲۰۰۶ ساخته شدند، براساس یک مجموعه تلویزیونی که در دهه‌ ‌۶۰ پخش شد، به پرده سینما آمدند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های سینمای آمریکا در تعطیلات کریسمس به فیلم «شرلوک هولمز؛ بازی سایه‌ها» رسید که فروش ۲۱ میلیون دلار را به دست آورد.

قسمت دوم فیلم «شرلوک هولمز» محصول کمپانی برادران وارنر به کارگردانی «گای ریچی» با بازی «جود لاو» و «رابرت داونی جونز»، روایت می‌شود.

قسمت اول این فیلم سال گذشته بر پرده‌ی سینماهای جهان بود و توانست به فروش ‌۴۷۰ میلیون دلاری دست یابد. فیلم‌نامه‌ این اثر بر اساس کتاب کمدی و مصور «شرلوک هلمز» نوشته‌ی‌ «لایونل وایاگرام» به نگارش درآمده است.

جایزه «اینگمار برگمن» به کارگردان «دندان سگ» اهدا می‌شود

جایزه یادبود «اینگمار برگمن» در جشنواره گوتبورگ سوئد به کارگردان سرشناس یونانی اعطا خواهد شد.

برگزارکنندگان جشنواره فیلم گوته‌بورگ سوئد اعلام کردند، «یورگوس لانتیموس»، کارگردان سرشناس سینمای یونان جایزه فیلم «اینگمار برگمن» را از این رویداد سینمایی دریافت خواهد کرد.

«لانتیموس» با فیلم «دندان سگ» موفق به کسب جوایز معتبر جهانی از جمله جایزه‌ نوعی نگاه جشنواره‌ کن ۲۰۰۹ شد. این فیلم که نامزد جایزه‌ اسکار بهترین فیلم خارجی بود، در جشنواره‌ فیلم سارایوو و جشنواره‌ فیلم استکهلم فیلم منتخب داوران نام گرفت و در جشنواره مونترال جایزه بهترین کارگردانی شد.

به گزارش سایت سینمای اروپا، «لانتیموس» سال گذشته با فیلم جدیدش «آلپس» که اثری تاریک اما جالب و هیجان‌انگیز بود، نامزد شیر طلای جشنواره ونیز بود که جایزه بهترین فیلمنامه را کسب کرد.

جشنواره فیلم گوتبورگ سوئد طی روزهای ۲۷ ژانویه تا ۶ فوریه برگزار خواهد شد و ۲۰۰ فیلم از ۷۰ کشور را نمایش خواهد داد.

مریل استریپ: ایفای نقش «مارگارت تاچر» دشوار بود

مریل استریپ گفت:‌ پس از قبول نقش «مارگارت تاچر» به توانایی خودم برای ایفای این نقش شک کردم.

مریل استریپ بازیگر معروفی که اخیرا در فیلم «بانوی آهنین» نقش «مارگارت تاچر» سیاستمدار انگلیسی، را پذیرفته است، گفت که بدون هیچ تردیدی این نقش را پذیرفت، اما پس از مدتی در توانایی خود برای ایفای این نقش شک کرد.

این بازیگر اعتراف کرد که بزرگی نقشش در این فیلم، زمانی برایش روشن شد که دوربین‌ها برای فیلمبرداری شروع به کار کردند.

وی در این‌باره گفت: ‌من خیلی به هم ریخته بودم. اما گاهی اوقات یک دیگ آب جوش بد نیست. وقتی همه‌چیز ترسناک‌، سخت و خنده‌دار است،‌ این اتفاق خوبی است.

به نوشته‌ روزنامه‌ ایندیپندنت‌، استریپ در ادامه گفت:‌ بعضی وقت‌ها خیلی عصبی می‌شوم و کنترلم را از دست می‌دهم. فکر کردم: نه از پس این کار برنمی‌آیم.

این فیلم که از اوایل سال پیش مقابل دوربین رفت، «جیم برودبنت» را به‌عنوان نقش مقابل مریل استریپ و همسر مارگارت تاچر معرفی کرده است.

داستان این فیلم در سال ۱۹۸۲ و چند هفته پیش از آغاز جنگ فالکلند اتفاق می‌افتد و تلاش‌های سیاسی مارگارت تاچر برای حفظ سمتش به ‌تصویر کشیده است.

مریل استریپ که گریمش در این فیلم او را بسیار شبیه مارگارت تاچر کرده، از همین حالا یکی از بخت‌های اصلی جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر زن است. جمله‌ تبلیغاتی پوستر این فیلم توصیف دقیقی از شخصیت تاچر است: «او هرگز کوتاه نمی‌آید.»

استریپ که متولد ۱۹۴۹ در ایالت نیوجرسی است، با دریافت دو جایزه اسکار و ۱۶ مورد نامزدی رکوردار است. او سال ۱۹۸۰ با فیلم «کرامر علیه کرامر» برنده‌ اسکار بهترین بازیگر زن مکمل شد و سال ۱۹۸۳ با «انتخاب سوفی» اسکار بهترین بازیگر زن را برد.

«شکارچی گوزن»، «زن ستوان فرانسوی»، «سیلک‌وود» «از آفریقا»، «یک فریاد در تاریکی»، «پل‌های مدیسن کانتی»، «اقتباس»، «شیطان پرادا می‌پوشد»، «شک» و «جولی و جولیا» از دیگر فیلم‌های اوست.

مارگارت تاچر متولد ۱۹۲۵ از ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا و از ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۰ نخست وزیر انگلیس بود.

استریپ ۶۱ ساله که اخیرا عضو افتخاری آکادمی هنر و ادبیات آمریکا شده است، با ۱۵ بار نامزدی جایزه‌ اسکار از این لحاظ رکورددار تاریخ سینما محسوب می‌شود.

وی دو بار در سال‌های ۱۹۸۰ برای «کرامر علیه کرامر» و ۱۹۸۳ برای «انتخاب سوفی» موفق به کسب جایزه‌ اسکار بهترین بازیگری شده است.

استریپ در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «ساعت‌ها» جایزه‌ خرس نقره‌ای جشنواره‌ی برلین را گرفت، در سال ۱۹۸۹ با فیلم «فرشتگان جهنمی» جایزه‌ بهترین بازیگر زن را از کن دریافت کرد، در سال ۱۹۸۲ بهترین بازیگر زن جوایز بافتا شد و در سال ۱۹۹۹ جایزه‌ دوربین برلیناله را کسب کرد.

مریل استریپ در سال ۲۰۰۳ جایزه‌ افتخاری سزار فرانسه را گرفت، دو بار جایزه‌ بهترین بازیگر زن را از اسکار سینمای ایتالیا دریافت کرده است، هفت‌بار بهترین بازیگر جوایز گلدن گلوب انتخاب شده است و از جشنواره‌های رم و سن‌سباستین جایزه یک عمر دستاورد سینمایی دریافت کرده است.

——————

منبع : ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

25
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you will find 1362 more Information to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you can find 56250 additional Info on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you will find 44020 more Information to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you will find 81486 more Info to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 61018 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 99286 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you can find 30932 additional Information to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 58929 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you will find 39952 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/اخبار-هالیوود-پرفروشترین-فیلم-های-کری/۵۵۲۰/ […]