آماری متفاوت از تبعیض جنسیتی در هالیوود

با وجود این که به نظر می‌رسد مطالبات زنان هالیوود در سال ۲۰۱۷ بیش از هر سال دیگری افزایش یافته، طبق گزارشی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ظاهرا چنین اتفاقی نیافتاده.

این دانشگاه با بررسی ۱۱۰۰ فیلم ساخته شده طی ۱۱ سال اخیر به این نتیجه رسیده که تنها ۴ درصد این آثار توسط زنان کارگردانی شده‌اند. به این معنا که به ازای هر ۲۲ کارگردان مرد یک کارگردان زن در حال کار است. این تحقیق نشان می دهد که دوره‌ی حرفه‌ای زنان عموما کمتر از مردان است و به طور میانگین آن‌ها دوره‌ی حرفه‌شان را دیرتر از مردان آغاز کرده و زودتر از آنان به پایان می‌رسانند.

۸۳٫۷ درصد زنان کارگردان هرگز فیلم دومشان را نمی‌سازند در صورتی که این رقم برای مردان ۵۵٫۳ درصد است. از طرف دیگر زنان بسیار کم‌تر از مردان می‌توانند مدیوم کار خود را از فیلم‌های مستقل، با بودجه‌ی پایین و تلویزیون به فیلم‌های پرفروش‌تر و با بودجه‌ی بیشتر ارتقا بدهند.

فقط ۵٫۲ درصد تمام کارگردانان –مرد و زن- سیاه‌پوست یا افریقایی-امریکایی و ۳٫۲ درصد آسیایی‌اند. از ۴۳ کارگردان زنی که در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ فیلم ساخته‌اند چهار نفر سیاه‌پوست دو نفر آسیایی و یک نفر اسپانیولی بوده‌اند.


منبع: دنیای تصویر

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of